Lieli zobi un miljoniem gadu sena pagātne – parasti pie šādas kombinācijas runa ir par kādu no populārākajiem aizvēstures nezvēriem. Vai nu slavenais karaliskais tiranozaurs jeb T. rex, vai okeāna plēsoņa megalodons. Taču prāvais zobs, ko pēta paleontologi, nepieder ne vienam, ne otram no minētajiem. Tas ir ihtiozaura zobs, un šīs fosilijas īpašnieks, iespējams, savulaik bijis viens no prāvākajiem dzīvniekiem uz Zemes.
Ihtiozauri, kuru nosaukumu varētu tulkot kā "zivsķirzaka", ir rāpuļu priekšteči, turklāt visai prāva izmēra. Līdz šim atrastās fosilijas liecina par apmēram 20 metrus gariem jūras briesmoņiem, kas pārstāvējuši vienu no ihtiozauru ģintīm – šastazaurus. Iedomājies tikai ko tādu mūsdienās – satikties ūdenī ar divdesmitmetrīgu zivs-krokodila hibrīdu? Taču arī šastazauri, iespējams, nav paši lielākie no ihtiozauriem.
Nupat izdevumā "Journal of Vertebrate Paleontology" publicēts pētījums, kurā analizēta gigantiska zoba fosilija. Pētnieki ir visai pārliecināti, ka tās ir ihtiozaura zoba paliekas, un šis paraugs ir divtik lielāks par jebkad iepriekš atrastajiem. Turklāt fosilija nav pilnīga – daļa zoba ir nolūzusi, taču tas aizvien ir apmēram 10 centimetrus garš un sešus centimetrus plats.