HLD 6 galvaskauss
Nav izslēgts, ka cilvēku ciltskoks tuvākajos gados būs jāpapildina ar iepriekš nezināmu radinieku – Ķīnā 2019. gadā atrastais un nupat publiskotā pētījumā raksturotais hominīna galvaskauss neatbilst nevienai no paleontologiem līdz šim zināmajām sugām, vēsta "Science Alert".

Pagaidām atrastais galvaskauss, žoklis un kāju kaulu fosilijas ir vienīgās liecības par šo sugu. Attiecīgi eksemplārs vēl nav ticis pie labskanīgāka nosaukuma un zināms vien kā HLD 6 (visticamāk, saīsinājums no atrašanas vietas (Hua Long Dong ala Ķīnas austrumos, Aņhui provincē).

Starptautiska komanda, kurā ir gan pētnieki no Ķīnas, gan no Apvienotās Karalistes un Spānijas, aplēsuši, ka šis hominīns dzīvojis pirms 300 tūkstošiem gadu. Tas nelīdzinās nevienai citai izpētītai hominīnu sugai – žokļa kaulam ir izteikta trijstūra forma un izliekums, kas atgādina mūsdienu cilvēku anatomiju un hominīnus, kas pirms 750 tūkstošiem gadu atšķēlās no Homo erectus. Tomēr HLD 6 nav izteikta zoda, kas savukārt ir Deņisova cilvēkiem raksturīga iezīme. Tā dēvētie deņisovieši, cik ļauj spriest šobrīd atklātie fosilie pierādījumi, no neandertāliešiem atšķēlās pirms apmēram 400 tūkstošiem gadu. Deņisovieši savu nosaukumu ieguva, jo pirmo reizi fosilijas uzietas Deņisova alā Altaja kalnos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!