Arheologi 'atdzesē' pārgalvīgus apgalvojumus par 'pasaulē senāko piramīdu'
Lēnāk pār tiltu! Tā aicina eksperti pēc tam, kad strauji uzmanību izpelnījās kāds izdevumā "Archaeological Prospection" publicēts pētījums. Tajā apgalvots, ka nedz Ēģiptes, nedz Turcijas, nedz kādas Tuvo Austrumu valsts teritorijā nav meklējamas senākās megalītisku būvju pēdas. Patiesībā senākā akmens celtne esot Indonēzijā, turklāt tapusi krietni pirms pēdējā ledus laikmeta beigām. Tas apgāztu visu līdz šim zināmo par civilizāciju attīstību. Žurnāla izdevējs nu sācis izmeklēšanu par pretrunīgi vērtēto pētījumu.

Īsumā – Indonēzijas arheologu komanda apgalvo, ka izdzisuša vulkāna virsotnē atrodamā arheoloģiskā vieta ar nosaukumu Gunung Padang nav vis dabas veidota, bet gan cilvēku būvēta. Tā esot tapusi vairākos piegājienos, no kuriem senākais celtniecības posms sācies laika posmā pirms 16 līdz 27 tūkstošiem gadu. Daudz senāk par ledus laikmeta beigām un arī senāk par mūsdienu Turcijas teritorijā esošo Göbekli Tepe būvi, kas ir 11 tūkstošus gadu sena. Par Turcijā esošo struktūru šaubu nav – tā ir cilvēku roku darbs.

Taču par apgalvojumiem, kas saistīti ar Gunung Padang, jau uzreiz pēc darba publicēšanas citi arheologi sāka raukt pieres. Par šo pētījumu un atklājuma interpretāciju vairāk var lasīt šeit:

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!