Gandrīz ik dienu tiek atklāta kāda jauna suga, bet salīdzinoši reti tas notiek okeāna dzelmē. Likumsakarīgi, jo simtiem metru dziļumā valda tumša, sveša un mums ļoti grūti sasniedzama pasaule. Taču laiku pa laikam kādu jaunu radījumu atklāj arī tur. Nupat zinātniskā pētījumā raksturota jauna himeru suga.
Himeras ir jūras zivis ar skrimšļa skeletu (gluži kā haizivīm), garu un vārpstveidīgu ķermeni, lielām krūšu spurām un ļoti garu, slaidu asti. Astes dēļ tās mēdz dēvēt arī par žurkzivīm (ratfish), kā arī visai baismīgās ārienes dēļ – par "spoku haizivīm". Šīs zivis ir attālas mūsdienu haizivju un raju radinieces. Pirmās liecības par himeru senčiem ir fiksētas pirms vairāk nekā 300 miljoniem gadu. Ieskaitot jaunatklājumu, šobrīd mums zināmas 54 himeru sugas.
Konkrētais eksemplārs – Chimaera supape – atklāta dziļūdens ekspedīcijā 2018. gadā Andamanu jūrā 770 metru dziļumā. Pētniekiem jau tobrīd bija skaidrs, ka tā ir iepriekš neredzēta himeru suga. Taču nu tas ir "iegrāmatots" oficiāli ar publikāciju zinātniskajā izdevumā "Raffles Bulletin of Zoology".