Cilvēki vienmēr ir mainījuši savu apkārtni – reizēm tas nācis par labu viņiem un dabai, bet reizēm daudzus gadu desmitus nācies cīnīties ar savas pārsteidzīgas rīcības sekām. Apmēram tāda pat iecere – vērst visu uz labu – bija arī ASV pagājušā gadsimta vidū, kad nolēma iemācīt bebriem lidot.
Apņēmīgi, nerimstoši un pat spītīgi – tā visbiežāk tiek raksturoti vieni no centīgākajiem dabas pārstāvjiem, kuri nenogurstoši strādā dienu un nakti. Runa, protams, ir par bebriem, un, neskatoties uz to pretrunīgajām un sarežģītajām attiecībām ar cilvēkiem pagātnē, mēs arvien vairāk saprotam, ka bebri vairāk ir mūsu draugi nekā ienaidnieki.
Bebri ir lieli grauzēji, kuru dzimtene ir ziemeļu puslode. Ir tikai divu veidu bebri – Ziemeļamerikas un Eirāzijas bebri. Tie ir izcili pielāgojušies dzīvei gan uz sauszemes, gan ūdenī: bebriem ir rokai līdzīgas priekšķepas, kas ir noderīgas uz sauszemes, un pakaļkājas ar peldplēvēm, kas ļauj peldēt un ļoti veikli manevrēt ūdenī. Turklāt plakanā, zvīņainā aste, kas peldēšanas laikā darbojas kā stūre, kalpo kā tauku uzglabāšanas vieta un arī kā brīdināšanas signāls – bebri tās sit pa ūdeni, lai brīdinātu savus radiniekus par briesmām. Bebri ir zālēdāji, tie barojas ar koku mizu, kā arī augiem un lapām.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Lūdzu, uzgaidi!
Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...
Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv