Hameleoni, protams, vispirms asociējas ar savu spēju "maskēties", būtiski mainot krāsu. Interesanti gan, ka šis uzskats – hameleoni krāsu maina primāri maskēšanās nolūkos – nav īsti precīzs, taču jebkurā gadījumā vienas hameleonu sugas pārstāvji savu maskēšanās prasmi pierādījuši praksē. Pētnieki Madagaskarā atkal fiksējuši Felckova hameleonu (Furcifer voeltzkowi), kurš nebija manīts 100 gadus.
Šī hameleonu suga nosaukta par godu vācu zoologam Alfrēdam Felckovam, un iepriekš pēdējo reizi šīs sugas īpatņu mātītes manītas pirms vairāk nekā gadsimta. Pēdējais dokumentētais Felckova hameleonu mātīšu novērojums bija fiksēts 1913. gadā. Nu 30. oktobrī izdevumā "Salamandra" publicēts apraksts par ekspedīciju, kuras laikā Madagaskaras un Vācijas zinātnieku komanda izklāsta vairāku dzīvu šīs sugas pārstāvju novērojumus, un skats ir nudien krāšņs.
Te neliela atkāpe par to, kāpēc hameleoni maina krāsu. Tas pārsvarā nav tāpēc, lai iekļautos mainīgā apkārtējā vidē – to liela daļa hameleonu lieliski panāk jau savā "pamatkrāsojumā", kas bieži vien ir dažādu toņu zaļā krāsa. Uzliekot hameleonu uz šaha galdiņa, tas gluži nekļūs melnbalti rūtains – šāda aina drīzāk iederētos kādā multfilmā.