Jau pavisam drīz cilvēka radīto lietu kopējā masa varētu pārsniegt visu pasaules augu un dzīvnieku kopējo masu, liecina zinātniskajā izdevumā "Nature" publiskots pētījums.
Tiek lēsts, ka visa dzīvo būtņu masa uz Zemes ir aptuveni 1,1 triljoni metrisko tonnu jeb vairāk nekā viena teratonna, un šis apjoms pēdējo gadu laikā būtiski nav mainījies. Savukārt antropogēnā masa jeb cilvēka radīto lietu masa turpina pieaugt. Ar antropogēno masu šeit saprotam visu, ko uzbūvējis vai radījis cilvēks – sākot no plastmasas maisiņiem un pudelēm, līdz apģērbiem, elektrotehnikai, automašīnām un gigantiskiem debesskrāpjiem. Pagaidām antropogēnā masa un visu Zemes dzīvības formu kopmasa ir aptuveni līdzvērtīga, taču jau tuvākajā laikā svaru kausi noslieksies par labu cilvēku radītajām lietām.
Pētnieki no Veizmana Zinātnes institūta Rehovotā, Izraēlā, aplēsuši, ka antropogēnā masa dubultojusies ik 20 gadus. Planēta milzu ātrumā burtiski "apaug" ar cilvēku radītām lietām. Ik nedēļu pasaulē cilvēka radīto lietu kopējā masa ir vienāda vai lielāka ar visu planētas iedzīvotāju ķermeņa masu, un pētnieki liek galdā ideju, ka nu ir laiks sākt runāt par jaunas epohas iestāšanos. Šobrīd dzīvojam holocēnā jeb pēcledus laikmetā, kas sākās pirms aptuveni 12 tūkstošiem gadu, taču Izraēlas pētnieki uzskata, ka drīzumā šo epohu nāksies ierakstīt ģeoloģiskajā laika skalā kā noslēgušos, jo būs sācies antropocēns – epoha, kur dominējošais planētu mainošais spēks ir cilvēki un to darbība.