Pasaulē lielākais aisbergs A-68 pagājušgad novembrī nonāca ziņu virsrakstos saistībā ar bažām par iespējamu sadursmi ar Apvienotās Karalistes valdījumā esošo Dienviddžordžijas salu, kas ir mājvieta prāvai roņu un pingvīnu populācijai. Šī kataklizma neīstenojās, un aisbergs, kura platība pēc atdalīšanās no Larsena C šelfa 2017. gadā bija 6000 kvadrātkilometru, nu sadalījies daudz mazos fragmentos.
Proti, sākumā bija bažas, ka aisbergs, kurš bija ap 160 kilometru garš un ap 40 kilometru plats, varētu uzskriet un "uzsēsties" uz okeāna grunts netālu no Dienviddžordžijas salas. Tā kā aisberga iegrime ir visai neliela, tas notiktu samērā tuvu salas krastam. Tādējādi ledus milzis bloķētu dzīvnieku pārvietošanās iespējas un, kas ir pats būtiskākais, ļoti ierobežotu pārtikas ieguvei pieejamo teritoriju. Lai pabarotu krastā esošos mazuļus, roņiem un pingvīniem medībās būtu jādodas, metot lielu līkumu, un daudzi mazuļi vecāku atgriešanos ar medījumu no tālākiem apgabaliem skarbos apstākļos var arī nesagaidīt.
Pietuvojoties Dienviddžordžijas salai, aisbergs jau pērn decembrī bija sācis dalīties fragmentos, no kuriem lielākie tikuši pie saviem nosaukumiem, attiecīgi A-68b, A-68c, A-68d un tā tālāk. Galvenais fragments, kas nu "uzrunājams" kā A-68a, aizvadītajā nedēļā sašķēlās ne vairs tikai no sāniem vai kādas malas, bet pārlūzis uz pusēm gareniski teju visā garumā.