Armands uzskata, ka klīniskā pētniecība nav atraujama no ikdienas praktiskā darba, un vēlas panākt, lai diagnostika veterinārmedicīnā kļūst vēl aptverošāka. Piemēram, magnētiskā rezonanse ļautu agrīni atklāt un novērst locītavu bojājumus ne tikai mazo dzīvnieku medicīnā, bet arī sporta zirgiem, kā arī precīzāk diagnosticēt centrālās nervu sistēmas slimības. Savukārt elektroencefalogrāfija pavērtu iespēju analizēt dzīvnieku smadzeņu aktivitāti, zāļu iedarbību operācijas laikā, pilnveidot anestēziju, mazinot dzīvnieku sāpes un ciešanas.
LLU Klīniskā institūta laboratorijās dzīvniekiem ir testētas arī unikālas Rīgas Tehniskās universitātes zinātnieku radītās aortas protēzes, lai noskaidrotu, kāda ir organisma atbildes reakcija, un radītu produktus, kas ir droši lietošanai cilvēkiem.
Savukārt sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti LLU Veterinārmedicīnas fakultātē notiek jauno ārstu apmācība, izmantojot intaktus dzīvnieku audus. Tas topošajiem mediķiem ļauj apgūt ķirurģiskās un citas prasmes, palīdzot medicīnas attīstībai kopumā.
Zinātnieks uzskata – ir jāveicina izpratne, ka veterinārijai ir milzīga nozīme sabiedrības veselībai kopumā un arī cilvēka slimību ārstēšanā.
--
Jau ceturto gadu Izglītības un zinātnes ministrija sabiedrību iepazīstina ar Latvijas zinātnes izcilniekiem, veidojot kalendāru un izstādi #ZinātneLatvijai. 2021. gada Latvijas zinātnes kalendārā atradīsi īsus video stāstus par 14 izciliem pētniekiem un viņu darbu. Ik nedēļu publicēsim divus stāstus arī sadaļā "Campus".