Lauksaimniecība rada pamatīgu ietekmi uz vidi gan to piesārņojot, gan tērējot planētas resursus. Taču ir vairākas prakses, kas ļauj lauksaimniecībai mainīties, lai tā turpinātu barot cilvēci, nemaksājot par to tik augstu cenu. Par to šajā "Izziņas impulsa" epizodē.

Lauksaimniecībai ir jākļūst videi draudzīgākai, un par to ir vienojušās ne tikai Eiropas Savienības dalībvalstis, bet par to tiek runāts globāli ANO līmenī. Galvenais mērķis, ko valstis cenšas sasniegt neatkarīgi no reģiona, kurā atrodas, – kā saražot vairāk, patērējot mazāk. Latvijas Republikas Zemkopības ministrijas Lauksaimniecības ilgtspējas attīstības nodaļas vadītāja Kristīne Sirmā uzskata, ka ilgtspēja lauksaimniecībā patiešām ir iespējama un sevi ir pieteikusi uz palikšanu: "Ir piemēri, kas apliecina, ka lauksaimnieki domā, kā gudri saimniekot šodien, lai augsne neciestu un lai ar lauksaimniecību varētu nodarboties vēl arī nākamās paaudzes."

Augsnes bioloģiskās daudzveidības nodrošināšana ir viens no ilgtspējīgas lauksaimniecības stūrakmeņiem – jo tajā ir veselīgāka un daudzveidīgāka mikroorganismu pasaulei, jo augsne auglīgāka.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!