Ja salīdzina resursu apjomu, ko ik gadu tērējam, un to, cik ātri planēta spēj tos atjaunot, sanāk, ka katru gadu jau augustā mēs sākam dzīvot uz nākamā gada resursu rēķina. Šāda planētas "dzīve uz parāda" ir sākusies jau pirms teju piecdesmit gadiem un ar katru gadu kļūst arvien straujāka. Lai šādu dzīvi "uz krīta" apturētu, cerību nasta gulstas uz aprites ekonomikas pleciem – tas ietver gan pārdomātāku patēriņu, gan gudrāku un ilgtspējīgāku preču dizainu.

Pirms kāda laika varēja novērot tendenci, ka daļa iedzīvotāju necentās salabot no ierindas izgājušu elektrotehniku, bet vienkārši pirka jaunu, atzīst uzņēmuma "Elektronika serviss" speciālisti. "Tomēr cilvēku paradumi acīmredzami mainās zaļāka un ilgtspējīgāka dzīvesveida virzienā, secina uzņēmuma inženieris Juris Ciekurs.

"Ja ir problēmas ar iekārtas darbību, tad klienti vispirms grib zināt, cik šis remonts izmaksās. Ir dažādas iekārtas. Televizori, telefoni, datori, sadzīves tehnika – ledusskapji, trauku mazgājamās mašīnas. Ja tehnika atbilst klienta šā brīža vajadzībām un remonta cena ir pieejama, klients izvēlas remontēt," stāsta Ciekurs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!