Tā dēvētās "melnās kastes" jau sen ir komerciālās aviācijas drošības standartu neatņemama sastāvdaļa. Katrā lidojumā šajās ierīcēs saglabāti dati ne tikai par lidmašīnas tehnisko stāvokli, bet arī pilotu darbībām. Katras sviras pavilkšana vai slēdža nospiešana – tas viss nonāk "melnajā kastē", lai avārijas gadījumā izmeklētāji varētu atšķetināt, kas īsti nogāja greizi un kā to labot. Šobrīd pasaule virzās citas katastrofas virzienā – klimata katastrofas. Par antropogēnām klimata pārmaiņām ir zinātnisks konsenss. Tāpēc šķiet tikai likumsakarīgi, ka arī mūsu skaistā planēta tiek pie savas "melnās kastes", kas fiksē visu, ko darām pareizi un nepareizi klimata pārmaiņu ierobežošanas jautājumā.
Šis futūristiskā paskata monolīts klinšaina atseguma vidū ir gluži kā aina no kādas fantastikas filmas. Minimālistiska dizaina, bet tomēr ar savu šķautņaino formu asi kontrastē uz visa pārējā fona. Ir skaidrs, ka šis nav nekas dabas radīts, un varbūt pat šīs planētas iedzīvotāju radīts. Kādus noslēpumus dīvainais objekts glabā?
Lūk, šajā gadījumā par ilustrācijā redzamā objekta mērķi gan nekādu noslēpumu vairs nav. Tas ir funkcionāls mākslas projekts, un tā uzdevums – ierakstīt visus soļus "planētai tuvojoties klimata katastrofai". Protams, ar šo projektu galvenokārt lūkots pievērst sabiedrības uzmanību un veicināt lēmumus, lai postošākie scenāriji neīstenotos, taču "Zemes melnā kaste" (tieši tā sauc projektu) būšot arī funkcionāla. Pēc darbības uzsākšanas šajā struktūrā izvietotajos cietajos diskos tiks apkopoti dati par temperatūru daudzās pasaules vietās, okeānu ūdens skābuma līmeņa izmaiņām, enerģētikas sektoru un zemes platību izmantošanu – mežu izciršanu, lauksaimniecības zemju ierīkošanu –, arī planētas iedzīvotāju pieaugumu u.c. Tāpat, lai "cietajiem" datiem piešķirtu kontekstu konkrētos planētas vēstures brīžos, "Zemes melnajā kastē" tiks apkopoti arī mediju ziņu virsraksti par tematiem, kas saistīti ar klimata pārmaiņām, kā arī sociālo mediju saturs un amatpersonu uzrunas dažādos samitos, klimata konferencēs.