10 miljoni tonnu. Apmēram tādā daudzumā ik gadu Zemes atmosfērā varētu veidoties un dažādās ķīmiskās reakcijās iesaistīties savienojums, par kuru līdz šim zinātnieki domāja – tas ir tik nestabils un "dzīvo" tik īsu brīdi, ka tam nav nekādas būtiskas lomas atmosfērā. Tomēr jauns pētījums liecina, ka šis priekšstats, iespējams, bijis kļūdains. Hidrotrioksīdi (ROOOH) atmosfērā var saglabāties pat vairākas stundas un darboties kā spēcīgi oksidētāji.
Labu laiku uzskatīts, ka šie savienojumi ir pārāk nestabili, lai atmosfērā dabiskos apstākļos saglabātos ilgi. Taču nupat zinātniskajā žurnālā "Science" publicēts darbs liecina – tie ir blakusprodukts rūpniecībā plaši izmantotām ķīmiskajām reakcijām un ir gana stabili, lai paspētu reaģēt ar citiem savienojumiem atmosfērā.
Hidrotrioksīdi ir viens no ūdeņraža polioksīdu paveidiem. Vienkāršākais šāds ūdeņraža polioksīds ir ūdens – divi ūdeņraža atomi un viens skābekļa atoms molekulā. Vēl viens plaši sastopams savienojums ir ūdeņraža peroksīds – divi ūdeņraža atomi un divi skābekļa atomi. Lielai daļai no mums šis ūdeņraža polioksīds atrodas mājas aptieciņā.