Nesen jau vēstīts par vienu dīvainu atradumu – ASV Nacionālā okeānu un atmosfēras pārvalde (NOAA) lūdza sabiedrības palīdzību, lai rastu izskaidrojumu okeāna gultnē pamanītiem un taisnā līnijā izkārtotiem caurumiem. Nu šīs pašas ekspedīcijas laikā attālināti vadāma zemūdene iemūžinājusi vēl vienu savdabīgu veidojumu. Šoreiz nāksies piesaistīt ekspertus.
30. augustā ūdeņos netālu no Santakrusas NOAA kuģis "Okeanos Explorer" kārtējo reizi sūtīja dzīlēs attālināti vadāmu zemūdeni. Redzamais tika translēts arī tiešraidē, kuru varēja vērot okeānu pētniecības interesenti. Tā, skenējot okeāna gultni, dziļumā starp 400 un 600 metriem tika pamanītas vairākas dīvainas zilas krāsas būtnes.
Kā raksta "Live Science", pētniekiem droša izskaidrojuma uzreiz pa rokai nebija, taču versijas gan. Kāds minēja, ka šis radījums varētu būt sūklis vai kāda mīksto koraļļu suga. Vēl kāds sprieda, ka tas varētu būt tunikāts. Tunikāti ir hordaiņu apakštips – jūras dzīvnieki, kuru uzbūve stipri atšķiras no tipisko hordaiņu ķermeņa uzbūves. Tie pielāgojušies mazkustīgam, pasīvam dzīvesveidam.
"Varu vien pareikt, ka tas nav akmens, bet tas arī ir viss, cik tālu manas zināšanas sniedzas," pajokojis viens no pētniekiem.