Ir 95 procentu iespējamība, ka laikā no 2025. līdz 2095. gadam izzudīs okeāna straumes, kas būtiski ietekmē klimatu ap Atlantijas okeānu, secināts Kopenhāgenas universitātes zinātnieku veiktajā pētījumā. Kamēr daži šausminās, ka jau pēc diviem gadiem tropi kļūs ievērojami karstāki, bet ziemeļvalstīs biežāk būs jāsaskaras ar vētrām, zinātnieki uzskata – būtiskas pārmaiņas notiks gadsimta vidū. Tā, protams, arī nav ļoti iepriecinoša prognoze.
Pētnieki skaidro, ka gadījumā, ja siltumnīcefekta gāzu emisijas paliks esošajā līmenī, visticamāk, 2057. gadā Atlantijas okeāna straumes, kas palīdz izlīdzināt aukstās un karstās gaisa masas starp Ziemeļatlantiju un tropiskajiem reģioniem, pilnībā apstāsies.
"The Guardian" skaidro, ka Atlantijas okeāna straumju apstāšanās ietekmēs laikapstākļus dažādos pasaules reģionos – varētu būtiski samazināties nokrišņu daudzums, kas ievērojami samazinātu pārtikas pieejamību miljardiem cilvēku Indijā, Dienvidāfrikā un Rietumāfrikā. Eiropā pazeminātos gaisa temperatūra un būtu daudz vairāk vētru. Ziemeļamerikas austrumu krastā ievērojami celtos ūdens līmenis. Tāpat vēl vairāk apdraudēti būtu par pasaules plaušām sauktie Amazones lietus meži, kā arī ledāji Antarktikā.