Pēc 10 gadiem atklāts, kas atstājis jocīgos 'pakavu nospiedumus' okeāna dzelmē
Foto: Kadrs no video
Šos nospiedumus Jaunzēlandes okeāna pētnieki uzgāja jau 2013. gadā 450 metru dziļumā. Tie vizuāli nedaudz atgādināja nospiedumus, ko varētu būt atstājis zirgs vai kāds cits nepārnadzis. Jokus pie malas – skaidrs, ka nekāds mistisks zemūdens zirgs nečāpo pa okeāna dzīlēm. Taču atbilde, kas pa īstam šos nospiedumus veidojis, pētniekiem tik viegli rokā nedevās. Nu beidzot šis jautājums ir atbildēts, vēsta izdevums "Science Alert".

Pētīja, pētīja un izpētīja – Jaunzēlandes Nacionālā ūdens un atmosfēras pētījumu institūta zinātnieki "salikuši" kopā šo puzli un uzskata, ka trijstūrveida nospiedumus atstājušas pātagastes dzimtas (Macrouridae) sugas zivis. Zem šīs dzimtas ietilpst arī tā dēvēto grenadieru apakšdzimta.

Šīs dziļūdens zivis barojas no grunts, un dažu sugu galvu forma perfekti sakrīt ar 2013. gadā novērotajiem nospiedumiem. Tie atstāti, kad zivs no grunts paķērusi nolūkoto medījumu. Kāpēc tik ilgs laiks, lai šo secinātu? "Ņemot vērā milzīgo dziļumu, kādā šīs zivis medī, šādi nospiedumi tiek pamanīti ārkārtīgi reti," raksta Jaunzēlandes dziļūdens pētnieki. Reti, lai neteiktu – nekad. Konkrēti šai pētnieku komandai nav zināms neviens cits dokumentēts gadījums, kur šīs zivis novērotas medību laikā tādā dziļumā, kā rezultātā okeāna gultnē paliktu attēlā redzamie nospiedumi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!