Millennium Camera
Ja šo unikālo instalāciju nenopostīs kāda dabas stihija, nesabojās vai apbūves dēļ neaizvāks cilvēki, tad Arizonā pie Tūsonas nākamo tūkstošgadi ainavu iemūžinās neparasta fotokamera. Tā bez šaubām būtu ilgākā ekspozīcija fotogrāfijas vēsturē – viena bilde, kas tapusi 1000 gadus. Kā tas strādā un ko idejas autors ar to grib pavēstīt?

Skaidrs, ka nevienam "aifonam", "androīdam" un vispār nevienai kamerai, kas ir elektroniska, šis nebūtu pa spēkam. Arī parastām analogajām fotokamerām nekas prātīgs nesanāktu. Tie, kas par fotogrāfiju interesējas padziļināti, jau nojautīs, ka runa ir par tā dēvētajām "pinhole" kamerām, kur objektīva vietā ir vien parasts, kameras korpusā izdurts caurumiņš. Pa to iespīdošā gaisma tad arī projicē attēlu uz filmiņas. Tas ir tieši tik vienkārši, ka "pinhole" fotokameru mājās vari izveidot pats. Lūk, te labs izklāsts par tās darbības principiem un padomi, kā tādu uztaisīt.

Viena no "pinhole" kameru raksturiezīmēm – nepieciešams ļoti ilgs ekspozīcijas laiks, jo saņemtās gaismas daudzums, saprotams, ir niecīgs, tāpēc dinamiskas ainas un kustīgus objektus ar šādu paņēmienu īsti nevarēs notvert. Taču ainavām – perfekti!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!