NASA konkursa laureāti no Latvijas: tā noteikti bija izkāpšana no komforta zonas
Foto: Publicitātes attēli

Latvijas dizaina uzņēmums "KOB ART" ir viens no tiem, kas guva NASA atzinību tehnisko risinājumu konkursā ar mērķi izstrādāt pēc iespējas labāku sensoru sistēmu Veneras izpētes roveram. Venera ir pati neviesmīlīgākā no Saules sistēmas Zemes grupas planētām un nereti tiek dēvēta arī par Saules sistēmas elli – tur valda milzu karstums, atmosfēra galvenokārt sastāv no oglekļa dioksīda, bet spiediens uz Veneras virsmas ir 93 reizes lielāks nekā uz Zemes jūras līmenī. Misija uz Veneru būs īsts izaicinājums. To pašu var teikt arī par dalību konkursā, "Campus" atzina "KOB ART" pārstāvji.

"Tā noteikti bija izkāpšana no komforta zonas, taču mēs kā uzņēmums ne reizi neesam nodefinējuši sev kādas konkrētas jomas robežas. Esam ļoti atvērti un meklējam risinājumus ļoti dažādiem uzdevumiem," skaidro viena no uzņēmuma īpašniecēm Kristīne Bērza un norāda, ka ikvienu projektu uztver kā izaicinājumu un iedvesmas avotu. "Nekad neesam baidījušies no nezināmā, tas vienmēr vairāk ir bijis kā dzinulis iegūt jaunu pieredzi un zināšanas."

NASA Reaktīvas kustības laboratorijas izsludinātajā konkursā "Exploring Hell: Avoiding Obstacles on a Clockwork Rover", kur izgudrotāji no visas pasaules tika aicināti izveidot mehānisku šķēršļu pārvarēšanas un noteikšanas sensoru AREE misijas roveram, tika iesniegti 572 risinājumi. Kā jau tika vēstīts, "KOB ART" izstrādātais AMII sensors NASA atzinību izpelnījās ar labāko prototipu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!