Krekls ar iestrādātu aktuātoru palīdzību un īpašu programmatūru veido vibrācijas horeogrāfiju pa visu ķermeni, ļaujot sajust mūziku. Pagājušās nedēļas brīvdienās – augusta nogalē – kreklu testēja Latvijas Nedzirdīgo savienības pārstāvji. Testi apliecina, ka tas vājdzirdīgiem cilvēkiem dod priekšstatu par mūzikas ritmu, stāsta RTU studente un uzņēmuma "AG Vibez" dibinātāja Ellere.
Šo biznesa ideju Ellere sāka attīstīt vēl pirms studijām RTU. Viņa ar komandu turpina taktīlā audiokrekla prototipa pilnveidi un lietotnes izstrādi, kā arī idejas komercializāciju, izmantojot zināšanas un atbalsta instrumentus, ko piedāvā RTU. Ellere ir piedalījusies vairākās RTU studentu inovāciju grantu programmas aktivitātēs, piemēram, "Produktu attīstības projektā" (PAP), kurā studentu komandas, stiprinot zināšanas par jaunu produktu izstrādāšanu un tehnoloģiju pārnesi, rada prototipus, un "Universitāšu inkubatorā". Nākamais "AG Vibez" solis ir dalība akselerātorā "Buildit".
"Lai iegūtu padziļinātas zināšanas uzņēmējdarbībā un inovāciju radīšanā, es izvēlējos studēt RTU Latvijas-Norvēģijas starptautiskajā MBA (Master of Business Administration) programmā "Inovācijas un uzņēmējdarbība". Ir grūti uzzināt, kā strādā uzņēmumi, kā notiek dažādi procesi, jo kapacitātes trūkuma dēļ kompāniju vadītāji ar šādu informāciju nedalās. Es augstu novērtēju, ka daudzi MBA programmas pasniedzēji ir aktīvi uzņēmējdarbībā. Man ir būtiski, lai izaugsmē blakus ir līdzdomājoši cilvēki – pasniedzēji, kursabiedri," stāsta Ellere.
Programma "Inovācijas un uzņēmējdarbība" prestižajā "Eduniversal" pasaules biznesa skolu reitingā 2019. gadā tika atzīta par labāko Austrumeiropā savā jomā. Tā paredzēta cilvēkiem, kuri vēlas veidot un attīstīt biznesu, kā arī esošajiem uzņēmējiem un vadītājiem, kuri vēlas paaugstināt sava uzņēmumu konkurētspēju, ieviešot inovācijas. Vēl vari paspēt pieteikties – RTU informē, ka uzņemšana studiju programmā turpinās līdz 3. septembrim.