Mārcis Magone
Foto: Publicitātes foto
Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes Finanšu inženierijas programmas otrā kursa students Mārcis Magone ar līdera cienīgiem rezultātiem šogad tiešsaistē nokārtoja "Huawei" starptautiskās apmācību programmas "Seeds For the Future" tehnoloģiju kursa testu. Apmācības pirmo reizi šogad notika visās trijās Baltijas valstīs, konkursā atlasot talantīgākos tehnoloģiju jomas studentus katrā valstī, portālu "Delfi" informēja apmācību programmas rīkotāju pārstāvji.

"Man interesē mākslīgais intelekts, 5G un citas jaunākās tehnoloģijas, tāpēc arī piedalījos. Tiešsaistes lekcijās varēju vairāk papildus uzzināt gan par mākoņskaitļošanu, gan kiberdrošību un nākotnes viedajām pilsētām. Savukārt iegūtie mācību materiāli man ļaus padziļinātāk apgūt un mācīties minēto," stāsta Mārcis.

Jau vidusskolā viņš rādīja izcilus rezultātus dažādās mācību priekšmetu olimpiādēs. Savukārt studijās IT jomas apvienošana ar finanšu nozari bija kā tālredzīgs solis nākotnes darba perspektīvām.
"Augstskolai vajadzētu būt kā platformai starp vidusskolu un "pieaugušo dzīvi", taču arvien liekas, ka joprojām turpinām mācīties vidusskolā. Proti, ir jauki saņemt labus novērtējumus mācībās, taču neapmierina, ka viss tiek vērtēts ar atzīmēm. No vienas puses tas palīdz iegūt motivāciju, bet no otras – studenti raduši, ka darbi tiek vērtēti 10 ballu skalā. Līdz ar to pēc augstskolas beigšanas daudziem ir grūtības, jo viss pārējais dzīvē netiek vērtēts ar atzīmēm," uzskata students.
Mārcis īsteno dažādus IT projektus, un apgūtais "Seeds For the Future" tehnoloģiju kurss novembra sākumā pavēra jaunu nišu viņa ikdienā, proti apziņu un jaunu skatījumu uz lietām, ka šādās starptautiskās tiešsaistes lekcijās ir iespēja ne vien mācīties, nešķērsojot valstu robežas, bet arī tikties tiešsaistē ar citiem ārvalstu studentiem, kā arī uzdot jautājumus pasniedzējiem un nozares ekspertiem, komunicējot ar viņiem angļu valodā. Tie ir jauni kontakti, draugi un jaunas zināšanas, kas Latvijas studentam šķita vērtīgi.

Talantīgais students visiem ierosina: "Mans galvenais ieteikums šādās tiešsaistes mācībās – neslēpties zem tumšas bildes, bet ļaut sevi redzēt video režīmā. Nevis tikai klusējot noklausīties lekciju, bet arī iesaistīties sarunā, uzdot jautājumus un saņemt atbildes, tad šādām mācībām būs pievienotā vērtība."

Jaunietis uzskata, ka Covid-19 pandēmijas laiks visus piespiedis mainīties, tostarp arī studentus un pasniedzējus. "Pagaidām diezgan veiksmīgi tiek vadītas lekcijas attālināti. Protams, var vēlēties visu vēl labāk, bet saprotu, ka arī pasniedzēji mācās un progresē. Arī studentiem jāiemācās mācīties attālināti. Kamēr dažiem studentiem attālinātās mācības sagādā grūtības, citiem tas ir sanācis veiksmīgi. Savukārt mans ieteikums pasniedzējiem vairāk koncentrēties uz talantīgākajiem un motivētākajiem studentiem, jo tieši viņi spēs mainīt Latviju. Pārējiem ir iespēja pielāgoties, vai arī vienkārši pabeigt augstskolu un tad atrast "normālu" darbu."

Viņaprāt, starptautiskās tiešsaistes mācības ir laba pamatbāze papildu zināšanām un konkurētspējai darba tirgū. Vēl bez tiešsaistes kursiem un mākslīgā intelekta testa kārtošanas, lai kvalificētos kursa beigšanas sertifikātam, Mārcis izmantoja sniegto iespēju un izvēlējās noklausīties vairākus padziļinātos tehnoloģiju kursus. Talantīgākajiem kursantiem "Huawei" noslēgumā uzdāvināja mākslīgā intelekta programmēšanas sākumkomplektu, un Mārcis bija viens no tiem. Šis mākslīgā intelekta starta komplekts ļoti palīdzēs viņam turpmākajos darbos.

"Dažkārt studējot, vēl grūti ir paredzēt savu nākotni, taču vēlētos arī turpmāk palikt un strādāt Latvijā. Pieļauju, ka drīzumā būs vēl plašākas iespējas strādāt attālināti kādā globālā uzņēmumā, pat nepametot savu valsti. Tās arī varētu būt papildu studijas attālināti kādā no pasaules universitātēm, jo, tikai izkāpjot no komforta zonas, mēs bruģējam sev spēcīgu un drošu ceļu nākotnē," teic Mārcis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!