Ņikita Fatunovs
Foto: Publicitātes foto
Divi jaunieši – Ņikita Fatunovs (attēlā) un Ņikita Ostrovenecs – studē elektroniku tikai pirmo gadu, bet jau ir paspējuši piedalīties īstas, reālas elektroniskās ierīces radīšanā. Puiši vēlējās papildus studijām iesaistīties arī zinātniskajā un praktiskajā darbā, lai papildinātu zināšanas, ko iegūst savās mācību programmās Transporta un sakaru institūtā (TSI). Tā abi vērsās TSI Studentu pašpārvaldē, kur viņus iepazīstināja ar TSI Zinātniskās daļas speciālistiem. Tā ir TSI kā salīdzinoši nelielas augstskolas priekšrocība, ka aktīvus studentus var "pa tiešo" pieslēgt viņus interesējošiem projektiem un aktivitātēm.

"Mēs labprāt iesaistām lietišķajos pētījumos studentus, jau sākot ar pirmo kursu," saka TSI Prorektors akadēmiskajā un zinātniskajā darbā Mihails Savrasovs. "Viņiem ir skaidrs prāts un daudz svaigu ideju, un viņi ir laipni lūgti mūsu laboratorijās, kur var īstenot inovatīvus projektus un praksē pielietot zināšanas, ko iegūst teorētiskajās nodarbībās."

TSI aktīvi veic dažādus lietišķos pētījumus. Zinātniskās daļas vadītājs Vladimirs Petrovs norāda, ka nereti tie ir kopīgi projekti ar uzņēmumiem. Bieži vien uzņēmējiem ir vajadzīga zinātnieku palīdzība, lai no jauna izveidotu vai pilnveidotu kādu produktu. Tad viņi sadarbojas ar kādu zinātnisko organizāciju, kuru skaitā ietilpst arī TSI.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!