Mūsdienīga un pārdomāta tehnoloģiju arhitektūra, digitālie dvīņi, darbinieki kā tehnologi, attālinātais darbs, kā arī tehnoloģiju loma sadarbībā ar citiem ekosistēmas dalībniekiem – tādas ir piecas aktuālākās informācijas tehnoloģiju (IT) tendences pasaulē. Tās tuvākajā laikā ietekmēs uzņēmējdarbību, valsts sektoru un sabiedrību kopumā, atklāj šā gada "Accenture Technology Vision 2021" pētījums.
Pētījumā galvenā uzmanība tika pievērsta pandēmijas radītajiem izaicinājumiem. No vienas puses, ekonomikā novērojama paātrināta digitālā transformācija, no otras puses, vēl aizvien ir daudz nezināmo, tomēr ikviens uzņēmums vēlas atgriezties pie izaugsmes. Tā vietā, lai gaidītu lielāku skaidrību par nākotni, uzņēmumiem konkurētspējas saglabāšanai ir jāspēj saskatīt iespējas esošajos apstākļos, lai veidotu labāku nākotni.
Uzņēmumiem, organizācijām, kā arī ikvienam līderim, strādājot un dzīvojot jaunajos apstākļos, ir jākļūst par pārmaiņu meistariem. "Nelieli pilotprojekti un pakāpeniska jaunāko tehnoloģiju mērogojamība ir novecojusi greznība, jo attīstība, kā vēl nekad iepriekš, nav iedomājama bez jaunāko tehnoloģiju un inovāciju aktīvas pielietošanas. Plašais tehnoloģiju klāsts sniedz iespēju uzņēmumiem ieviest no konkurentiem atšķirīgus risinājumus, jo katram tirgus dalībniekam var būt savi unikāli risinājumi, ko izmantot kā konkurences priekšrocību. Vadošie uzņēmumi negaida, kad citi nozares uzņēmumi ieviesīs jaunas iespējas un normas, bet tie tās veido," skaidro ''Accenture'' Inovāciju vadītājs Latvijā Kristaps Banga (attēlā).