Foto: Ekrānuzņēmums no video
Datorspēļu primārais uzdevums ir izklaidēt, viss pārējais ir otrajā plānā. Tomēr tas nenozīmē, ka tajās nevar būt arī izglītojoši elementi. Viena no pašlaik pasaulē ļoti populārām videospēlēm ir "Red Dead Redemption 2" (RDR2) – līdz šim pārdoti 37 miljoni kopiju. Izrādās, tā noder ne tikai laika kavēšanai, bet šo to var iemācīt arī par dzīvo dabu, noskaidrojuši Ekseteras Universitātes pētnieki.

Spēlē notikumi risinās 19. gadsimta beigās ASV rietumos ar visu, kas jau īstam vesternam piedien – vilcienu aplaupīšanām, zirgu zādzībām, cīņām ar konkurentiem, arī ar izdzīvošanu mežonīgajā dabā. Un tieši šeit RDR2 izstrādātāji pacentušies – virtuālā pasaule ir tik ārkārtīgi detalizēti izstrādāta, ka izraisa apbrīnu pat vairākus gadus kopš spēles iznākšanas, un tā nav maza uzslava industrijā, kur arvien iespaidīgāki grafiskie risinājumi ir ikdiena un pat daža laba trīs vai piecus gadus veca spēle nu izskatās jau krietni novecojusi.

"Detalizācijas pakāpe RDR2 ir izslavēti augsta, un tas pavisam noteikti attiecas arī uz dzīvnieku modeļiem," vietne "Science Alert" citē pētījuma autori, Ekseteras Universitātes vides zinātnieci Sāru Krauliju: "Daudzi no dzīvniekiem spēlē ne tikai izskatās un uzvedas reālistiski, bet arī savstarpēji mijiedarbojas gluži kā dabā. Oposumi izliekas par beigtiem, lai paglābtos no plēsējiem, ērgļi medī čūskas, lāči, sajūtot apdraudējumu, mēdz izdarīt viltus uzbrukumus (savvaļā lāči reizēm mēdz pēkšņi skriet virsū, lai pārbaudītu, kā cilvēks reaģēs – metīsies bēgt vai paliks savā vietā; otrajā gadījumā lācis nereti pēdējā brīdī pats apstāsies)."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!