optiskais internets, dati, datu pārraide, datori, IT
Foto: Shutterstock
Tev šķiet, ka 100 megabiti sekundē ir daudz? Vai 500? Varbūt 1000? Apmēram tik lielu maksimālo datu pārraides ātrumu sola vairums komerciālajiem klientiem pieejamo interneta pakalpojumu sniedzēju. Taču eksperiments Japānā sniedzis ieskatu tajā, ar kādu datu pārraides ātrumu varēsim rēķināties nākotnē. Skaitļi ir iespaidīgi.

Iepriekšējais datu pārraides ātruma rekords tika uzstādīts pērn, sasniedzot 178 terabitus sekundē. Jau tas bija vairākkārt apsteidzis priekšgājēju sasniegtos 44,2 terabitus. Pat tādas organizācijas kā NASA, kur stabila un ātra datu pārraide ir viena no būtiskām veiksmīga darba sastāvdaļām, strādā ar tīkliem, kas var nodrošināt "tikai" 400 gigabitu sekundē ātru datu pārraidi. Savukārt nupat inženieri Japānā nodemonstrēja, ka spēj pārraidīt datus pa kabeli ar kopējo garumu ap 3000 kilometru ar ātrumu 319 terabiti sekundē, vēsta vietne "Interesting Engineering".

Kas zīmīgi – Japānas inženieru risinājums neprasa ieviest fundamentāli jaunas tehnoloģijas un infrastruktūru, bet ir samērā viegli savietojams ar jau šobrīd vairumā valstu ieviesto datu pārraides infrastruktūru.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!