Pasaki, un tev uzzīmēs! Mākslīgā intelekta Dalī rada unikālus attēlus vien pēc aprakstiem
Mūs sen vairs neizbrīna, ka mākslīgā intelekta algoritmu vadīti roboti gandrīz autonomi vada ražošanas līnijas autobūves uzņēmumos, palīdz mediķiem milzīgā datu apjomā atrast kādas slimības agrīnas pazīmes vai darbina čatbotus. Kaut eksperti norāda, ka mākslīgais intelekts būs papildinājums cilvēka spējām, ne aizvietotājs, ir gana daudz amatu, kas drīzumā varētu izzust. Taču māksla parasti tika uzskatīta par vienu no pēdējiem drošajiem bastioniem, kur cilvēku radošumu nekādi roboti un algoritmi nevarēs aizstāt. "OpenAI" radītais "DALL-E" gan ieskicē nākotnes ainu, kur arī jaunrade vairs nav tikai unikāla cilvēku prasme.

"OpenAI" par programmu "DALL-E" paziņoja 2021. gada sākumā. Kā noprotams, nosaukumā ir apspēlēts draudzīgais robotiņš no 2008. gada animācijas filmas "WALL-E" tā, lai nosaukums būtu izrunājams kā Dalī – atsauce uz Salvadoru Dalī.

Ko tad digitālais Dalī dara? Šī programma veido bildes, turklāt dara to, vadoties pēc instrukcijām teksta formātā. Lietotājam, piemēram, jāievada teksts "kaķis uz skrituļdēļa" vai "avokado, kas izskatās pēc krēsla", vai pat tik specifisku pieprasījumu kā "lapsa, kas sēž laukā saulrieta laikā, uzgleznota Kloda Monē "rokrakstā"", un "DALL-E" radīs unikālu mākslas darbu, vadoties tikai pēc šīs informācijas, un piedāvās lietotājam kādu no vairākiem variantiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!