Pagaidām tikai viena kompānija pasaulē jau regulāri, ne tikai eksperimentāli, praktizē kosmisko raķešu daļēju atkārtotu izmantošanu – Īlona Maska "SpaceX". Taču ir skaidrs, ka kosmisko lidojumu nākotne ir tieši šāda, tāpēc pie atkārtoti izmantojamām tehnoloģijām strādā vēl vairākas kompānijas. Vieni no Maska potenciālajiem konkurentiem ir "Rocket Lab", kuri izmanto unikālu pieeju, lai raķešu pirmās pakāpes droši nogādātu atpakaļ uz Zemes – ar helikopteriem pārtver tās kritienā.
"Rocket Lab" pirmdien veiktajam startam bija divi galvenie uzdevumi, un var teikt, ka tika izpildīts pusotrs. Primārā misija bija nogādāt Zemes zemajā orbītā vairāk nekā 30 nelielus satelītus, kas pieder dažādām kompānijām, piemēram, "Astrix Astronautics", "E-Space", "Unseenlabs" un vairākām citām. Šo uzdevumu izdevās paveikt godam.
Otrs uzdevums – gaisā pārtvert nesējraķetes "Electron" pirmo pakāpi un nogādāt to droši atpakaļ uz Zemes, lai varētu atkārtoti izmantot lidojumos nākotnē. Te viss tik gludi vēl negāja, taču "Rocket Labs" boss Pīters Beks par paveikto tāpat ir gandarīts. "Atgādāt raķeti atpakaļ no orbītas un pārtvert to ar helikopteru – tas ir kaut kas līdzīgs virsskaņas ātruma baletam," salīdzinājis Beks. "Lielam daudzumam faktoru jāsakrīt un daudzām sistēmām jānostrādā kopā perfekti (lai tas izdotos), tāpēc es esmu ļoti lepns par mūsu komandas un inženieru paveikto," piebilda kompānijas vadītājs.