<a rel="cc:attributionURL" href="https://unsplash.com/@eharrel9">Liz Harrell</a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/">cc</a>
Kembridžas Universitātes inženieru komanda nesen pabeigusi eksperimentu, kurā izdevies vienkāršu mikroprocesoru pusgadu no vietas darbināt tikai ar neliela aļģu elektroelementa saražoto enerģiju. Tas izmērā nav lielāks par parastu AA bateriju un darbojies stabili visos diennakts laikos vairāk nekā pusgadu, vēsta "Science Alert".

Protams, ar šādu nelielu elementu nevar saražot elektroenerģiju klēpjdatora darbināšanai, mobilā telefona uzlādēšanai vai tamlīdzīgām lietām – tas caurmērā spēj ģenerēt apmēram četrus mikrovatus uz kvadrātcentimetru. Tomēr jau tagad šāda koncepta ietaisēm ir pielietojums, un nākotnē tas būs vēl plašāks, proti, lietu internetā saslēgto sensoru un ierīču darbināšanai.

"Augošajam lietu internetam vajadzēs arvien vairāk elektroenerģijas, un mēs uzskatām, ka tai būs jānāk no sistēmām, kas enerģiju spēj arī ģenerēt, ne tikai vienkārši uzglabāt kā baterijas," skaidro bioķīmiķis Kristofers Houvs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!