<a rel='cc:attributionURL' href='https://unsplash.com/@cbpsc1'>Clint Patterson</a> / <a rel='license' href='https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/'>cc</a>
Lai gan datorspēles pierasts uzskatīt par brīvā laika pavadīšanas veidu, patiesībā tām ir vairākas funkcijas – viens ir izklaidēt, otrs ir vairāk kā rotaļa un sacensība un trešais veids ir izglītojošās spēles jeb apmācību simulatori. Un vēl datorspēles var būt arī profesionāla nodarbošanās un apzināta karjeras izvēle – ne tikai to spēlēšana, bet arī izstrāde.

Kodēšana un programmēšana vairākās valodās

Datorspēļu industrija kompānijas "Atari" dibinātājs Nolans Bušnels ir teicis – visas labākās spēles ir viegli iemācāmas, bet grūti uzvaramas. Runājot par spēļu izstrādi, jāsaka, ka tas nav viegli, taču ir ārkārtīgi interesanti un paver to veidotājam plašas iespējas, kas sniedzas arī ārpus spēļu pasaules. Līdzīgi kā sociālo mediju administrēšanai profesionālā līmenī nepietiek tikai ar to, ka mums patīk pavadīt laiku sociālajos medijos, arī profesionālai karjerai datorspēļu izstrādē nepieciešamas papildus zināšanas un prasmes, ne tikai vēlme pavadīt laiku datorspēlēs. Apgūt datorspēļu izstrādi profesionālā līmenī nenozīmē tikai spēlēt spēles – tas nozīmē apgūt kodēšanu un programmēšanu vairākās valodās, kā arī animāciju, aplikāciju un 3D izstrādi, kā arī radīt papildinātās un virtuālās realitātes projektus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!