'Accenture' Latvijas Universitātei piešķir 270 tūkstošus eiro kvantu algoritmu izpētei

Latvijas Universitāte (LU) sadarbībā ar IT uzņēmumu "Accenture" pētījusi kvantu algoritmu pielietojumu medicīnas datu analīzē. Noslēdzoties pilotprojektam, komanda lēma turpināt sadarbību, lai pētītu šādu algoritmu potenciālu arī citās jomās. Pētniecību "Accenture" atbalstīja ar 270 tūkstošus eiro lielām investīcijām, "Delfi" informēja LU un "Accenture" pārstāvji.

"Eksperimenti kvantu attēlu jomā devuši jaunu pieredzi mūsu komandai, jo pirmo reizi esam tik cieši sadarbojušies ar uzņēmumu, kas ieinteresēts kvantu skaitļošanas iespējās. Kvantu mašīnmācīšanās ir starp visaktuālākajiem pētniecības virzieniem kvantu skaitļošanā un iegūtie rezultāti ir nozīmīgi, lai saprastu, kādiem attēlu veidiem tā dod kvantu priekšrocību. Sadarbības turpināšana ļaus atklāt jaunus izstrādāto metožu lietojumus citiem mašīnmācīšanās uzdevumiem," uzsver LU Datorikas fakultātes (DF) profesors, Kvantu datorzinātnes centra vadītājs Andris Ambainis.

Pirmā pilotprojekta ietvaros LU un "Accenture" komanda izpētīja kvantu mašīnmācīšanās pielietošanu medicīnas datu apstrādē, lai meklētu risinājumu radioloģijas nozarē aktuālai problēmai. Pētījumā, kas radioloģijas nozarē veikts Jaunzēlandē, secināts, ka visbiežāk radiologu diagnostikas kļūdas iedalāmas divās lielās kategorijās: uztveres un interpretācijas. Uztveres kļūdas gadījumā radiologs neredz īpašu novirzi no normas, kas veido 80% no pieļauto kļūdu kopskaita, savukārt interpretācijas jeb kognitīvās kļūdās, kas veido 20%, ārsts redz anomāliju, bet neatzīst tās nozīmi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!