Ko tik visu pasaulē populārākais čatbots "ChatGPT" nespēj – ne tikai sniedz šķietami sakarīgas atbildes uz visdažādākajiem jautājumiem, bet pat labi tiek galā ar IQ testiem un kārto juristu un mediķu kvalifikācijas eksāmenus. Un nu ASV Aiovas štata Meisonsitijā to izmanto, lai izlemtu, kuras grāmatas izņemamas no skolas bibliotēku plauktiem, vēsta "Popular Science".
Saskaņā ar republikāņu vadītā Aiovas štata likumdošanu, no skolu bibliotēkām jāizņem grāmatas, kas neatbilst lasītāju (proti, skolēnu) vecumam un kurās atklāti aprakstīts seksuāls akts. Meisonsitijas pārstāve Bridžeta Eksmana, kas ir viena no atbildīgajām par mācību saturu pilsētas izglītības iestādēs, izdevumam "The Gazette" skaidroja, ka čatbots ņemts talkā, jo "nav iespējams saprātīgā laika termiņā izlasīt katru no šīm grāmatām un izšķirot bibliotēkas katalogu atbilstoši jaunajām prasībām".
"Mums ir daudz svarīgākas lietas paveicamas, nekā veltīt šo laiku, lai izdomātu, kā pasargāt bērnus no grāmatām. No otras puses – mums ir saistošas likumā noteiktās un ētikas normas," vietējam laikrakstam bilda Eksmana.