Jau iepriekš astronomi cēluši trauksmi par satelītu tīkliem Zemes zemajā orbītā – gan "Starlink", gan "OneWeb" un citi privātie telekomunikāciju satelītu tīkli – ir traucēklis astronomiskajiem novērojumiem. Spožās "mākslīgās zvaigznes" ielien astronomu uzņemtajos kadros, reizēm pa vairākiem satelītiem vienā attēlā uzreiz. Taču neviens no iepriekšējiem nestāv līdzi nesen palaistajam "BlueWalker 3", kas ir spožāks par 99% mums redzamo zvaigžņu.
Līdz ar pirmajiem Īlona Maska kompānijas "Starlink" palaistajiem satelītiem astronomi brīdināja par gaidāmajiem sarežģījumiem. "Campus" par to stāstīja rakstā "Pilnas debesis viltus zvaigžņu. Maska megaprojekta ēnas puses".
Toreiz Latvijas Astronomijas biedrības pārstāvis Mārtiņš Gills "Campus" skaidroja, ka novērojumi varēs turpināties, taču nāksies pielāgoties jaunajam spēles laukumam: "Būs "dzīvajā" jāuztur datubāze ar visiem tiem desmitiem tūkstošu pavadoņu – tas ir daudz reižu vairāk nekā šobrīd. Ja ir ieviesta automatizēta, robotizēta debess novērojumu sistēma, tad kamera varētu selektīvi fotografēt brīžos, kad ir zināms, ka nekas nelido cauri kadram un to nebojās." Tāpat nāksies attīstīt arī jaunus attēlu apstrādes algoritmus, kas nevēlamos "viesus" no kadra aizvāks pēcapstrādes procesā.