Foto: Aleksejs Beļickis

Skatītāju vērtējumam nodota šovasar tapusī franču mākslinieka un režisora Vinsenta Mūna dokumentālā īsfilma, kurā tverta eksperimentālā etnomūzikas apvienība "Līgas pH3". Grupa video dzied divas dziesmas - pa vienai no katra apvienības albuma.

Kā raksta viena no "Līgas pH3" dalībniecēm, Inese Tone, šobrīd Vinsents Mūns (Vincent Moon) ceļo pa pasauli ar kameru mugursomā, dokumentējot vietējo folkloru, sakrālo mūziku un reliģiskus rituālus savai izdevniecībai "Collection Petites Planètes" - šovasar mākslinieks apceļo Baltijas valstis. Viņš strādā viens pats vai kopā ar cilvēkiem, kurus satiek ceļā. Tieši projektā "Collection Petites Planètes" tapis tikko klajā nākušais eksperimentālās etnomūzikas apvienības "Līgas pH3" video. "Līgas pH3" pievienojās Vinsentam Mūnam arī "Live Cinema" jeb dzīvā kino performancē, kas 1. augustā notika Kaņepes kultūras centrā, Rīgā. Latvijā Vinsents Mūns sadarbojās arī ar bungu un perkusiju mākslinieku Arti Orubu.

Vinsents Mūns ir neatkarīgā kino režisors, fotogrāfs un skaņu mākslinieks no Parīzes, kurš strādājis ar pasaulslaveniem mūziķiem. Viens no viņa zināmākajiem projektiem ir "Take Away Shows" - video cikls, kurā dažādi mūziķi tiek filmēti, spēlējot savas dziesmas ielās, kafejnīcās un dažādās citās vietās. Izdevums "The New York Times" apraksta šīs īsfilmas kā "neapstrādātus, noslēpumainus klipus, kas izsvītro visu lieko, izņemot izpildītāju un dziesmu". Četru gadu laikā tika uzņemti vairāk nekā 120 videoklipu ar tādām grupām kā "R.E.M.", "Arcade Fire", Toms Džonss, "Beirut", "Grizzly Bear", "Sigur Ros" un daudzām citām.

"Līgas pH3" ir septets, kura skanējumu papildina pieaicināti viesmūziķi. Apvienība radusies 2016. gadā, sanākot kopā domubiedrēm, kas jau iepriekš darbojušās dažādos tautas mūzikas projektos. Grupa līdz šim izdevusi divus ierakstu albumus: "Ko dara pasaule neradīdama" (2019) un šogad vasaras saulgriežos klajā laisto "Ne tā gaida Jāņa bērnus". Projekta "Līgas pH3" pamatā ir interese par tradicionālās dziedāšanas netradicionāliem izpildījumiem, kā arī mītiskā, arhetipiskā, sakrālā slāņa meklējumi un izcelšana tautas dziesmās un pašā dziesmu izpildīšanas procesā.

Režisora Vinsenta Mūna un apvienības "Līgas pH3" tikšanās notika, pateicoties starpdisciplinārajam māksliniekam Henri Lakis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!