Foto-Ilmars Znotins_skatuve
Par tradīciju kļuvušais labdarības lielkoncerts "Uzcel savu baznīcu!" Bruknā šovasar notiks 6. jūlijā, informē organizatori.

Šogad uz Bruknas muižas gleznainajā dārzā būvētās skatuves sākot no plkst. 17 muzicēs Igo, Ralfs Eilands un grupa "PeR", Aija Andrejeva, Olga Rajecka, Kārlis Kazāks, Andris Ērglis, Jānis Strazds, Ainars Virga, Dzintars Beitāns, Mārtiņš Burke–Burkevics, grupas "Putnu balle", "Willow Farm", "L.V. /NeParasts Bars" un citi.

Bruknas muižas vārti apmeklētājiem tiks vērti jau no plkst.15, lai ikviens - liels un mazs paspētu gan aplūkot Bruknas muižu un tās gleznaino apkārtni, gan novērtēt paveiktos darbus baznīcas būvniecībā, gan saturīgi pavadīt laiku, piedaloties dažādās radošās darbnīcās.

Par pasākuma neatņemamu tradīciju kļuvusi Bruknas muižas keramikas cepļa atvēršana, iz kura dienasgaismā tiks celti trauki, kurus veidojuši "Kalnu svētības kopienas" ļaudis, cieši sadarbojoties ar Latgales "Pūdnīku skūlu" un keramiķi Evaldu Vasilevski.

Labdarības akcija "Uzcel savu baznīcu!" aizsākās 2012. gadā, un tās mērķis ir atbalstīt un piesaistīt līdzekļus Svēto Apustuļu kapelas celtniecībai un apustuļu skulptūru izveidei Bruknā. Tā vienkopus apvienojusi sabiedrībā zināmus mūziķus, māksliniekus un citu amatu lietpratējus, lai kopējiem spēkiem palīdzētu "Kalnu svētību kopienas" ļaudīm uzcelt baznīcu. Ar šīs akcijas palīdzību piesaistīti ievērojami līdzekļi. Pavisam nedaudz un kopējiem spēkiem jaunuzceltā baznīca vērs durvis.

"Bruknas muiža ir īpaša vieta Latvijas kartē. Tajā iespējams satikt un dzīvā veidā piedzīvot patiesu cilvēka gara spēku. Priesteris Andrejs Mediņš šeit izveidojis unikālu dvēseles rehabilitācijas vietu, kur iespēja atrast jaunu dzīvi tiek dota dažādās atkarībās pazudušiem ļaudīm.

Reiz izpostītā Bruknas muiža šodien pārsteidz ar sakoptām ēkām un ļoti gleznainu apkārtni, kuru savām rokām, meklējot ceļu pie sevis paša, sakopuši atkarībās nonākušie ļaudis. Tāpēc ik gadu ļoti gaidu šo notikumu, kurā vienkopus satiekas dažādi ļaudis un piedzīvo to, unikālo sajūtu, kuru dāvā vienots un kopējs mērķis. Uzcelt baznīcu. Gan to, kura nupat jau gatava slejas blakus Bruknas muižai, gan to, kuru ceļam katrs sevī pašā," tā par savu dalību stāsta liepājniece, režisore Maija Kalniņa.

Foto no pērnā gada lielkoncerta:

Bruknas muižas kungu māja atrodas Bauskas novada Dāviņu pagastā Iecavas upes krastā. Muižas kungu māja celta 18. gadsimtā, vēlāk pārbūvēta 19. gadsimtā. Līdz 1920. gada Latvijas agrārajai reformai muiža piederēja Korfu dzimtai. Pēc reformas ēkā izvietoja pamatskolu.

No 1927. līdz 1931. gadam tajā notika remontdarbi. Kad skolu slēdza 1966. gadā, māju pielāgoja atsevišķu dzīvokļu iekārtošanai. Lielajā pils zālē izveidoja skatuvi un telpu kinomehāniķim.

Kopš 2001. gada Bruknas muižā darbojas sabiedriska organizācija "Kalna svētību kopiena", kura rūpējas par ēku atjaunošanu un kuras struktūra veidota pēc narkomānu atveseļošanas sistēmas "Senacolo" parauga. Rehabilitācijā tiek izmantotas lūgšanas un darba terapija.

Bruknas muižas kungu mājai ir divstāvu centrālā daļa, kam abās fasādēs piekļaujas plakani portaki ar joniskā ordera pilastriem. No tās izvirzās divi sānu korpusi. Līdz mūsdienām ir saglabājusies daļa no koka apdares, dažu logu aiļu slēģi un misiņa durvju viras. Autentiskas ir vītņu veida koka kāpnes, kas ved uz muižas otro stāvu.

Bruknas muižas ansamblis ietver arī divas klētis un kūti. Muižas parkā ierīkots renesanses dārzs. Pretim muižai atrodas Bruknas pilskalns. Bruknas Caunēnu kapos atrodas Korfu dzimtas kapliča.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!