Intervija ar hiphopa vēstnieku Latvijā Mārtiņu Pavasari: 'Drosmīgu cilvēku nišā ir daudz brīvu vakanču'
Foto: Publicitātes foto
Radio frekvenci mūzika iekaroja jau 1906. gadā, kad Ziemassvētku vakarā Redžinalds Fesendens veica pasaulē pirmo radio pārraidi. Nu ir pagājuši vairāk kā 100 gadu, kuru laikā tik daudz ir gājis uz priekšu, ka dzirdēt mūziku radio frekvencēs ir vairāk kā pašsaprotama un ierasta lieta.

Pilnīgi pretēji tam, ka Latvijas radio viļņos var dzirdēt visdažādāko žanru mūziku no visas pasaules, šodien repu tajos iespējams dzirdēt gaužām maz, vai, drīzāk, nemaz. Senāk, kad Latvijas hiphopa kultūra bija pašā plaukumā un uz repa podesta stāvēja tādi vārdi kā Gustavo, Ozols, Kurts, Žaks u.c., atrast šī žanra mūziku iemīļotajās radio stacijās bija iespējams. Taču tie bija citi laiki, kad visu pasauli apklājošs internets bija tikai bērnu autiņos un tautai nebija diži lielas izvēles, ko klausīties - ko deva, to ņēma, ko atveda no ārzemēm, to padeva tālāk vien draugiem.

Jau iepriekš minētie repa celmlauži turpināja mīt radio viļņu takas, taču jaunajiem censoņiem pie tādas iespējas tikt bija gaužām grūti. Taču par laimi (vai nelaimi) Latvijā sāka ienākt interneta laikmets, un jaunajiem repa māksliniekiem tika dota iespēja sevi parādīt plašākai auditorijai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!