LaIPA pēta: Iedzīvotāji mūzikai naudu tērē aizvien mazāk
Foto: Publicitātes foto
No 38% 2015. gadā līdz 43% 2016. gadā ir palielinājies to iedzīvotāju skaits, kuri mūzikai naudu netērē, liecina biedrības "Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība" (LaIPA) veiktais pētījums "Mūzikas patēriņa indekss". Pētījumā iegūtie dati mudināja biedrību LaIPA sarunu festivālā "Lampa" organizēt diskusiju "Vai Latvijā var nopelnīt ar mūziku?".

Digitālās revolūcijas ietekmē fundamentāli mainījusies cilvēku vērtību uztvere, maksājot par ierīcēm un to piedāvāto statusu, nevis saturu, kā tas bija iepriekš.

LaIPA "Mūzikas patēriņa indekss" dati norāda, ka 51% aptaujas respondentu mūziku klausās katru dienu, savukārt 2015. gadā veiktajā aptaujā mūziku ikdienā klausījās vien 41% respondentu. Diskusijas laikā tika norādīts, ka digitalizācijas rezultātā ievērojami mainījies tas, kā sabiedrība patērē mūziku. Ja agrāk, lai dzirdētu savu iemīļoto mākslinieku, cilvēki devās uz veikalu un iegādājās albumu, tad šobrīd mūzika bez maksas un legāli pieejama arī tiešsaistē un straumēšanas servisos. Diskusijas dalībnieku vidū izskanēja viedoklis, ka straumēšana ir neatņemama digitālās revolūcijas daļa.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!