Pussy Riot Vladimirs Putins Donalds Tramps Bobs Dilans Protests
Foto: AP/Vida Press/Reuters/Scanpix/Delfi
Jau izsenis zināms, ka dziedāšana ne tikai sniedz emocionālu pārdzīvojumu, bet arī skandētāju un klausītāju vidū veicina saliedētību, tādēļ nav brīnums, ka dziesmas bieži kļūst par būtisku daļu dažādās miermīlīgas pretošanās kustībās. Pēdējo mēnešu laikā vairāki pasaulē pazīstami mākslinieki publicējuši skaņdarbus, kas tieši vai netieši iebilst pret sociālo un politisko nevienlīdzību, kritizē esošos varas pārstāvjus vai citos veidos pauž protestu. Šo dumpinieciski noskaņoto dziesmu skaitliskais pieaugums iezīmē jaunu posmu bagātajā protesta dziesmu vēsturē.

Mūsdienās jēdzienu "protests" iespējams attiecināt uz plašu kompozīciju klāstu – no darbiem smagā metāla žanros līdz hip-hopa mākslinieku vārdiskajām improvizācijām, taču par modernās protesta mūzikas priekšgājēju uzskatāma 20. gadsimta vidus amerikāņu folkmūzika. Arī pērn un 2017. gada sākumā nonkonformisms dominēja tieši ASV populāro skaņražu vidū.

Šobrīd tieši hip-hops ir viens no populārajiem žanriem, kuros protesta saucieni izskan visskaļāk, lai arī pirms gada žurnālisti to apšaubīja.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!