'Liepājas vasarā' LSO koncertēs ar jaunām un atzinību guvušām mūziķēm
Foto: Publicitātes foto

Piektdien, 9. augustā, pulksten 19.00, Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" un sestdien, 10. augustā, pulksten 20.00, Rundāles pilī, Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) festivāla "Liepājas vasara" ietvaros diriģenta Andra Veismaņa vadībā koncertēs ar Lielās Mūzikas balvas laureāti – klarnetisti Annu Gāgani un arfisti Dārtu Tisenkopfu, portālu "Delfi" informē LSO pārstāve Iveta Vēvere.

Koncerta programmā skanēs gan Fēliksa Mendelszona simfoniskais hits – vien 24 gadu vecumā sarakstītā "Itālijas simfonija", komponista viens no visgaišākajiem darbiem, kam iedvesma smelta saulainajā itāļu dzīvespriekā, gan arī Volfganga Amadeja Mocarta 29. simfonija, ko dižais meistars bija uzrakstījis, vēl nesasniedzis pat 20 gadu vecumu. Kopā ar virtuozajām solistēm orķestris atskaņos Kārļa Marijas fon Vēbera Pirmo klarnetes koncertu un Kloda Debisī "Sakrālo un laicīgo deju".

Arfiste Dārta Tisenkopfa, kas skolojusies Parmas "Arrigo Boito" konservatorijā Itālijā un ir daudzu prestižu Itālijas konkursu laureāte, par Debisī "Sakrālo un laicīgo deju" – vienu no biežāk atskaņotajiem skaņdarbiem arfai ar orķestri, atklāj, ka tieši šī iemesla dēļ no šī darba apzināti izvairījusies, lai gan Debisī mūziku atskaņojusi pat ļoti bieži. Tagad beidzot ir iemesls apgūt šo arfas repertuāra pērli. "Tehniski bagātais skaņdarbs lieliski atklāj arfas universalitāti, tembrālās un rakstura daudzveidības spējas. Taču tehniskā puse noteikti nav vienīgais, kas Dejās ir interesants. Mūziķim ir jāpēta un jāizceļ skaņdarbā paslēptais duālisms, kontrasts starp sakrālo un laicīgo deju, jo simbolists Debisī to neatklāj tieši. Šo mūziku īpašu padara seno skaņkārtu krāsas, Debisī raksturīgo harmoniju gaisīgums un tas, kā modernais tajā satiek senatnīgo," stāsta Dārta.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!