Foto: Publicitātes foto

Šogad jau astoņpadsmito reizi no 7. līdz 24. septembrim ar daudzveidīgu programmu notiks Liepājas ērģeļmūzikas festivāls. Kā ierasts galvenā notikumu vieta būs Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāle, taču festivāls viesosies arī citur, tai skaitā Kuldīgas Sv. Katrīnas baznīcā, koncertzālē "Lielais dzintars" un pirmo reizi festivāla vēsturē – arī Liepājas ielās, portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāju pārstāvji.

Liepājas dome sadarbībā ar pilsētas ērģelnieku Lotaru Džeriņu 2002. gadā iedibināja Liepājas ērģeļmūzikas festivālu ar mērķi pievērst uzmanību pilsētas lepnumam un priekam – Svētās Trīsvienības katedrāles vēsturiskajām baroka ērģelēm, kas vēl joprojām ir vislielākās mehāniskās traktūras ērģeles pasaulē ar vairāk nekā 7000 stabulēm un 131 reģistru un savus klausītājus priecē un sajūsmina kopš 18. gadsimta. Šogad aprit 240 gadi kopš iesvētīts slavenā meistara Heinriha Andreasa Konciusa būvētais instruments. Gadiem ejot ir veikta ērģeļu apkope un atsevišķu tās daļu restaurācija. Kaut arī līdz pilnīgai ērģeļu restaurācijai vēl ir nepieciešami ārkārtīgi daudz līdzekļu, ērģeles ir darba kārtībā un priecēs festivāla apmeklētājus ar trīs spilgtiem un unikāliem koncertiem.

Svētdien, 8. septembrī, pulksten 13.00, Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē festivāls tiks atklāts ar koncertu visai ģimenei "Izstādes gleznas", kurā piedalīsies brāļi Džonatans un Tomass Skoti no Lielbritānijas ar ērģeļu un animācijas duetu. Džonatans Skots ir plaši pazīstams pianists, ērģelnieks un aranžētājs. Tomass Skots ir studējis klavierspēli un paralēli pianista karjerai ir arī pieprasīts mākslinieks un animators. Abi ir sagatavojuši koncertprogrammu visai ģimenei ar slavenajām krievu komponista Modesta Musorgska "Izstādes gleznām" ērģeļu pārlikumā, kas klausītāju acu priekšā atdzīvosies video animācijās. Koncertā Musorgska mūziku papildinās Volfganga Amadeja Mocarta pasaku operas "Burvju flauta" uvertīras pārlikums ērģelēm, kā arī Johana Sebastiana Baha un Šarla Guno skaņdarbi. Jaunākie klausītāji aicināti nākt uz koncertu, kā biļeti uzrādot savu zīmējumu par ērģeļu vai mūzikas tēmu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!