Grupas dalībieki atgādina, ka, lai arī "Rāva" pēc kara dziesmu albuma izdošanas 2018. gadā, turpina darbu pie citām tēmām, šī kara dziesma, kas netika iekļauta albumā, ir maza atkāpe no topošā materiāla, ko plānots laist klajā 2021. gadā.
Dziesmas ierakstu grupa veica šī gada pavasarī, Covid-19 pandēmijas pirmā viļņa laikā, kad tika atcelti pasākumi — to skaitā arī ikgadējais podnieku Dumpju rīkotais "Torņa festivāls", kurā grupai bija plānota uzstāšanās. Lai tik un tā sveiktu podniekus, grupa nolēma ierakstīt dziesmu, kurā tiktu izmantots Baibas un Eināra Dumpju veidotais skanīgais māla pods jeb udu bunga. Savukārt vasarā tika pašrocīgi uzņemts materiāls videoklipam, kura izveidei laiks tika atrasts pandēmijas otrā viļņa periodā.
Dziesma ierakstīta Rāvas māju studijā, kurā notiek arī mēģinājumi, bet miksēta Valmierā, "Hodila Records", Ģirta Laumaņa vadībā.
Dziesmas "Kumeļš" ierakstā un videoklipā piedalījies eksperimentālā folka grupas "Rāva" ilgāku laiku trijatā esošais sastāvs — dziedātāja un perkusiju spēlmane Ilze Ceļmillere, viņas brālis, ģitārists un efektu meistars Toms Ceļmillers, kā arī multiinstrumentālists un vokālists Raimonds Mateiko. Šajā vasarā "Rāvai" pievienojās bundzinieks Ansis Mežsargs, papildinot grupas eksperimentālo skanējumu ar savu pienesumu, kas būs manāms arī nākotnes ierakstos.
"Rāva" darbību sāka 2014. gadā ar kara dziesmu koncertuzvedumu "Vārna krāca ozolā", ko atskaņoja skolās, muzejos, kā arī brīvdabas festivālos. Improvizējot ar koncertuzvedumā iekļauto tradicionālo materiālu, "Rāva" pievienoja tam fona efektus, basu un elektrisko ģitāru, tādējādi piešķirot mūzikai tumšāku nokrāsu. Ar jauno mūzikas virzienu grupa pirmoreiz uzstājās 2016. gada pavasarī Latvijas Universitātes jauno grupu konkursā "Hadrons", koncertdarbību turpinot tādos festivālos kā "Laba daba", "Zobens un Lemess", "Zemlika" un "Kilkim Žaibu" Lietuvā. 2018. gadā grupa sadarbībā ar mūzikas izdevniecību "Nabamusic" laida klajā debijas albumu ar tādu pašu nosaukumu "Rāva".