Kā "Delfi" informē festivāla rīkotāji no VSIA "Latvijas Koncerti", klausītājus gaida tikšanās ar Latvijas Radio kori un diriģentu Kasparu Putniņu, ar Valsts kamerorķestri "Sinfonietta Rīga", kas spēlēs diriģenta Andra Veismaņa vadībā, ar baroka orķestri "Collegium Musicum Riga" un diriģentu Māri Kupču, kā arī ar spožajiem solistiem – dziedātāju Elīnu Šimku, vijolnieku Daniilu Bulajevu un igauņu kanteles virtuozi Annu-Liisu Elleri. Koncertā bērniem muzikālās skaņās ievīsies viena no skaistākajām slavenā dāņu pasaku meistara Hansa Kristiana Andersena pasakām - "Meža gulbji".
Senās mūzikas festivālu 30. jūnijā Rīgas Sv. Pētera baznīcā atklās Latvijas Radio koris diriģenta Kaspara Putniņa vadībā. "Koncertā atskaņosim Renesanses laikmeta dižgaru Giovanni Perluigi da Palestrina un Orlande de Lassus motetes, kas rakstītas ar Zālamana "Augstās dziesmas" vai "Dziesmu dziesmas" tekstiem. Vecās Derības "Dziesmu Dziesma" ir iedvesmojusi neskaitāmus mūzikas autorus, daudzi to uzskata par vispoētiskāko mīlas dzeju cilvēces vēsturē," stāsta Kaspars Putniņš.
Īpašais viesis Senās mūzikas festivāla koncertā būs igauņu kanteles virtuoze - Anna-Liisa Ellere. Līdzās Palestrinas un De Lassus motešu oriģināliem koncertā skanēs Annas-Liisas improvizācijas un izcilā 16.gadsimta kornetes virtuoza un komponista Giovanni Bassano sarakstītās Palestrinas motešu diminūcijas. Koncerta sākums pulksten 20.
1. jūlijā Mazajā ģildē skanēs skaistākās baroka operu ārijas dzidrā soprāna Elīnas Šimkus, baroka orķestra "Collegium Musicum Riga" un diriģenta Māra Kupča izpildījumā. Programmā - Johana Kristiāna Baha un Johana Ādolfa Hases skaņdarbi. Koncerta sākums pulksten 20.
3. jūlijā pulksten 13 Rundāles pils dārzā mazos klausītājus gaida muzikāls ceļojums Hansa Kristana Andersena pasakā "Meža gulbji". Tā savaldzina ar stāstu par labo un ļauno, ar pārliecību, ka ļauno var uzveikt tikai ar drosmi, neatlaidību un mīlestību. Muzikālajā uzvedumā darbosies ne viens vien spilgts tēls, bet galvenais izteiksmes līdzeklis būs pagātnes dižgaru Monteverdi, Vivaldi, Baha un Hendeļa mūzika. Uzvedumā piedalīsies Jolanta Strikaite-Lapiņa, Dināra Rudāne, Atis Ieviņš, Jānis Strazdiņš, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti, Rīgas Horeogrāfijas skolas un Rīgas Doma kora skolas audzēkņi, kā arī instrumentālā grupa Pētera Vaickovska vadībā. Stāstniece – muzikoloģe Karina Bērziņa.
3. jūlijā pulksten 19 Rundāles pils Zelta zālē skanēs itāļu un vācu baroka šedevri. Koncertā klausītājus gaida tikšanās ar virtuozo vijolnieku Dmitriju Siņkovski un izcilo klavesīnisti Ievu Salieti. Skanēs Johana Sebastiāns Baha, Heinriha Ignaca, Georgs Frīdriha Hendeļa un citi skaņdarbi.
Senās mūzikas festivāla noslēgumā 3. jūlijā pulksten 22 Rundāles pils dārzā tradicionāli skanēs Antonio Vivaldi vijolkoncertu cikls "Gadalaiki", kas piedzīvojis neskaitāmus ieskaņojumus un interpretācijas visā pasaulē, tādejādi "Gadalaiki" droši dēvējams par vienu no vispopulārākajiem klasiskās mūzikas opusiem. Gadalaiku noskaņas varš izbaudīt "Sinfonietta Rīga", diriģenta Andra Veismaņa un vijolnieka Daniila Bulajeva izpildījumā.
Koncertā skanēs Johana Kristiāna Baha, Kristofa Vilibalda Gluka, Žana Batista Lullī, Žana Filipa Ramo un Antonio Vivaldi skaņdarbi.
Senās mūzikas festivāla koncertos apmeklētājiem būs jāuzrāda sadarbspējīgs vakcinācijas vai Covid -19 izslimošanas sertifikāts, kā arī personu apliecinošs dokuments.
Koncerta apmeklētāji tiek aicināti prioritāri izmantot attālināto biļešu iegādes iespējas. Biļetes var iegādāties www.bilesuparadize.lv, kā arī "Biļešu paradīzes" kasēs.