Foto: Publicitātes foto

Piektdien, 27. maijā, pulksten 18 mirkli pirms koncertdārza "Pūt, vējiņi!" vērienīgā atklāšanas koncerta "Atgriešanās", Jūrmalas parkā, iepretim vides objektam "Spoku koks", notiks Latvijas mūziķu Slavas alejas jaunatklāšana.

Pirms 16 gadiem, 2006. gada 10. maijā, Latvijas mūziķu Slavas alejas projekta vadītājs, Latvijas 1.Rokkafejnīcas īpašnieks Raivo Mediņš atzina, ka ir nobažījies, vai viss tiks paveikts pēc plāna, jo eksponātu izgatavošana jau prasījusi vairāk kā divus mēnešus un vairāku desmitu cilvēku lielas komandas darbu. Toreiz pie 40 centimetrus augsto kubu izveides strādāja gan Liepājas mākslinieki, gan mākslinieki Kauņā. Savukārt plākšņu dizaina autors, mākslinieks Reinis Kuncītis par tolaik piedzīvoto procesu smaidot sacīja, ka tajos divos mēnešos gājis diezgan traki un arī ļoti jautri. Viņš atzina, ka visgrūtāk bijis dabūt māksliniekus uz vidēji septiņas minūtes ilgo plaukstu spiešanas procedūru, jo viņi ir ļoti aizņemti ļaudis, tāpēc 20 mūziķu rokas nospiedumus ģipsī spieda Liepājā, bet pārējos - Rīgas Mākslas akadēmijā. Par spīti bažām, 2006. gada 12. maijā Latvijas 1. Rokkafejnīcas izloloto ideju – Latvijas mūziķu Slavas aleju - atklāja ar krāšņu koncertu, kurā uzstājās desmitiem Latvijā iemīļotu mūziķu, un leģendārā grupa "Līvi" uz rokkafejnīcas jumta terases sniedza unikālu koncertu. Toreiz Slavas alejā tika uzņemti 50 mūziķi un grupas.

Pēc septiņiem gadiem, 2013. gada 18. maijā, Aleju papildināja ar septiņām jaunām "Slavas zīmēm". Viena no tām bija karavīru ansamblim "Zvaigznīte", kuras atklāšanas brīdī klāt bija arī bijušie ansambļa dalībnieki. Viņi atzina, ka nozīmīgākais notikums, muzicējot ansambļa sastāvā, bija 1966. gadā, kad piedalījās skatē "Kad tiekas draugi" - festivāla "Liepājas dzintars" priekšvēstnesī – un izcīnīja 1. vietu, izpildot tolaik vēl mazāk zināmā, jaunā komponista Imanta Kalniņa dziesmas, kuras pēc tam (1967. gadā) iekļāva Rīgas kinostudijas mākslas filmā "Elpojiet dziļi" jeb "Četri balti krekli".

Arī šogad, kad esošās zīmes pārvietoja uz Jūrmalas parku, Slavas aleju papildināja ar septiņām jaunām "Slavas zīmēm" – grupām "Zig Zag"", "Linga", "Pienvedēja piedzīvojumi" un mūziķiem Aivaram Brīzem, Armandam Alksnim, Raimondam Macatam un Zigfrīdam Muktupāvelam. Šīs "Slavas zīmes" jau pagājušā gada nogalē ar Liepājas valstspilsētas atbalstu izgatavojis Alejas dizaina autors, mākslinieks Reinis Kuncītis.

Jau no maija vidus ceļš uz koncertdārzu "Pūt, vējiņi!" ved pa Slavas aleju, kurā kopumā izvietotas 64 mūziķu un grupu goda plāksnes. No tām 42 ir ar mūziķu plaukstu atlējumiem bronzā, 15 plāksnes - esošām un bijušām mūzikas grupām, 7 zvaigznes plāksnes veltītas mūziķiem, kas laikā, kad tika izgatavotas šīs Slavas alejas zīmes, savus zvaigžņu ceļus min jau aizsaulē.

Par mūziķu un grupu uzņemšanu Latvijas mūziķu Slavas alejā lemj žūrijas komisija, kuras sastāvā ir mūziķi Aivars Hermanis, Igo, Māris Žigats, Valdis Skujiņš, Guntars Račs, muzikoloģe Daiga Mazvērsīte, žurnālists Sandris Vanzovičs, kā arī Latvijas 1. rokkafejnīcas "Reiterna nams" saimnieks un Slavas alejas idejas autors Raivo Mediņš.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!