Mūzika ar smadzeņu viļņiem. Baltijas neirozinātnieki uzvar nākotnes tehnoloģiju konkursā Berlīnē
Foto: Shutterstock
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) sistemātiskās muzikoloģijas pētnieks Džeikins Pusons (Jachin Edward Pousson) un profesors Valdis Bernhofs, neatkarīgais vizuālais mākslinieks un signālu apstrādes eksperts Mārtiņš Dāboliņš, kā arī biomedicīnisko tehnoloģiju uzņēmumu grupas "Lanmer" īpašnieks un pētnieks Kents Langels (Kent Langel) un inženieris Reza Sobhani apvienoja spēkus un ieguva balvu inovāciju grantu platformā "Serendipity Collective", kas 10. un 11. maijā pirmo reizi norisinājās Berlīnē, "Delfi" informē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas sabiedrisko attiecību speciālists Kaspars Antess.

Pieteikšanās pētniekiem bija atvērta no 2023. gada februāra līdz aprīlim. Kopumā 225 dalībnieki no visas pasaules iesniedza inovatīvas idejas nākotnes tehnoloģiju attīstībai. Divu interviju laikā žūrija izvēlējās astoņas idejas finālam Berlīnē. Komandas Berlīnē sacentās par dotāciju inovācijas īstenošanas uzsākšanai ("start-up").

Pasākums Berlīnē notika semināra-konkursa veidā. Sākotnēji visas astoņas komandas strādāja kopā, lai pilnveidotu katras komandas individuālo pieeju. Semināra noslēgumā ASV, Vācijas un Šveices zinātnieku, tehnoloģiju ekspertu un potenciālo investoru žūrija izvēlējās trīs labākās komandas un tām tika piešķirta dotācija inovācijas realizēšanai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!