21. jūnija vakars sāksies plkst. 18.00 tikko kā atjaunotajā Īles luterāņu baznīcā ar nelielu garīgās mūzikas koncertu, kur izskanēs opusi no dāņu un vācu komponistu daiļrades - Dītriha Bukstehūdes, Heinrika Šica un Johana Sebastiāna Baha.
Plkst. 19.30 sekos jau ierastā Spārnu pilskalna daļa, šoreiz tur valdīs īpaši dzirkstoša svētku programma ar itāļu zelta baroka pārstāvjiem – Antonio Vivaldi, Georgu Frīdrihu Hendeli un retāk atskaņoto Džovanni Alberto Ristori.
Vakara noslēgumā ap plkst. 21.00, velkot paralēles ar pagātni, kad Jāņa Vītiņa sieva vasaras saulgriežu naktī pilskalnā dziedājusi tautasdziesmas, šogad tiks aizdegts Jāņu ugunskurs un klausītāji varēs baudīt a cappella saulgriežu dziedājumus Anša Bētiņa un Artūra Čukura interpretācijā.
21. jūnijā Īlē muzicēs senās mūzikas interpreti, dziedātāji – Ieva Sumeja, Aija Veismane, Nora Kalniņa un Ansis Bētiņš. Instrumentālajā sastāvā jau ceturto gadu nemainīgi pie klavesīna un ērģeļpozitīva Gertruda Jerjomenko. Pilskalnā atgriezīsies baroka čelliste Māra Botmane, kura muzicējusi tur pirms trim gadiem. Pirmo reizi Īlē skanēs divu traversflautu - Kristīnes Stumbures un Maijas Kļaviņas – dueti. Izskaņā dažādu tautu saulgriežu dziedājumi Anša Bētiņa un Artūra Čukura vadībā. Sekojot savai dabiskajai interesei par dažādu periodu, reģionu un stilu dziedāšanas tradīcijām, Ansis un Artūrs ir izveidojuši Slāvu Dziesmu kolekciju. Dziedājumi tiek atskaņoti raksturīgajā "baltās balss" manierē, neprasot būtisku apskaņošanu vai pavadījumu. Kā ierasts, vakaru vadīs Orests Silabriedis.
Ieejas biļetes var iegādāties "Biļešu paradīzē"; koncerta dienā tās būs pieejamas arī norises vietā.
Īles luterāņu baznīca un Spārnu pilskalns
Īles luterāņu baznīca ir 17. gadsimta dievnams, kurš savu trešo atdzimšanu sāka pirms astoņiem gadiem, kad interesi par to izrādīja diriģents Ints Teterovskis un jauniešu koris "Balsis". Kopš tā laika baznīca no grausta ir atdzimusi par skaistu kultūras telpu Zemgalē – akustiskā koncertzāle "Īle" pamazām kļūst par iecienītu vietu gan mūziķiem, gan tās baudītājiem. Gada laikā tā ir tikusi pie skaistām iekštelpām un sakrālā interjera, turpinās darbi pie jumta nomaiņas.
Īles Spārnu pilskalnā kopš 2019. gada vasaras ir izskanējušas četras dažādas kamermūzikas koncertprogrammas. Pirmajā gadā tā bija trīs operas tenoru "Arrivederci Roma!". Otrajā gadā notika baroka operas aizsācēja Klaudio Monteverdi koncertprogramma "Monteverdi Virsotnes". Trešajā gadā izskanēja franču un itāļu baroka mūzika, kas veltīta diennakts tumšajai daļai, bet pērn – "William Byrd Consort" "Angļu galma pastorāle".
Jānis Vītiņš
1940. gadā pēc okupācijas jaunā vara Vītiņam piedāvāja kļūt par operteātra direktoru, taču, būdams īstens nacionālists, viņš atteicās, turklāt aicināja varas izteiktajiem piedāvājumiem nepiekrist arī kolēģus. Vītiņš iesaistījās jaundibinātajā pretestības kustībā "Tēvijas sargi", kur kļuva par Ārējo sakaru nodaļas vadītāju. Rezultātā 1941. gada 6. martā viņš tika apcietināts un apsūdzēts spiegošanā Vācijas labā.
Nāvessods Jānim Vītiņam tika izpildīts 1941. gada 12. novembrī Astrahaņas cietumā. Pirms nāves varonīgais tenors esot lūdzis atļauju nodziedāt āriju no Umberto Džordano operas "Andrē Šenjē".