Kā "Delfi" informē festivāla rīkotāji, līdz šim pasākumā tika aplūkotas un cildinātas dažādās instrumentu spēles tradīcijas – cītaru, cimboļu, vijoļu, ermoņiku un citu instrumentu spēle –, bet šajā reizē festivālā "Dzīvā mūzika" ir paredzēts pievērsties muzikantu dziesmu repertuāram.
Klasiskās ziņģes ir dziesmu slānis, kas mūsu tautas mūzikā iezīmē pāreju no senākajām tautas dziesmām uz Eiropas mūzikai kopīgo mantojumu, tā saucamajām pilsētas balādēm, raksta rīkotāji. Kaut gan ziņģēšana kopumā tiek uzskatīta par vokālo tradīciju, melodiju instrumentālais raksturs ļauj uzskatīt, ka to attīstība un funkcionēšana ir cieši saistīta ar spēles tradīcijām.
Ziņģēšanas svētku dalībnieki ir dziedātāji un grupas, kuriem senās ziņģes allaž bijusi nozīmīga repertuāra daļa – Suitu sievas un vīri, dziedātāja Dace Prūse, dziedātāja un stāstniece Ārija Klēvere un kapela "Hāgenskalna muzikanti". Žanra starptautisko dimensiju palīdzēs atklāt gan pašmāju dalībnieki – Rīgas krievu folkloras ansamblis "Berendejka" –, gan ārzemju viesi – Vēgveres ciema kapela no Igaunijas un dziesminieki Merilina Takers un Pauls Vilsons no Devonas Anglijā.
Tradicionālās mūzikas festivāla "Dzīvā mūzika" Ziņģēšanas svētku programma.
Piektdien, 20. oktobrī Alsungas Spēlmaņu krogā:
pulksten 19 Ziņģu vakars.
Sestdien, 21. oktobrī Kuldīgas Kultūras centrā:
pulksten 11 Lekcijas par ziņģu tradīciju Suitu novadā, Latvijā un Anglijā (lekcijām varēs sekot līdzi tiešsaistē Facebook platformā);
pulksten 18 Ziņģēšanas svētku koncerts;
Svētdien, 22. oktobrī kultūrkrogā "Labietis", Rīgā:
pulksten 19 "Hāgenskalna muzikantu" un ārvalstu grupu uzstāšanās.