Rīgas Grāmatu svētkos, 26. oktobrī 12.30 Kongresu nama 323. auditorijā notiks jauno grāmatiņu atvēršanas pasākums "Bikibuka pētījumi", kurā varēs tikties ar māksliniekiem un citiem īpašiem viesiem, un uzzināt Bikibuka izpētītos noslēpumus: vai dzejoli par pumpurīti un lapām uzrakstīja Rainis vai Aspazija, kādas Rīgas vietas attēlotas Čaka dzejoļa ilustrācijās, kā radies dzejolis "Zintis", cik zobu ir suņiem un kaķiem, kas ir smilšu zīmējums, kā mainās burti un kas skursteņiem vēderā. Varēs konkursos iegūt jaunos bikibukus un piedalīties Bikibuka "Rudens mākoņu darbnīcā", portālu "Delfi" informē izdevniecības "Liels un mazs" pārstāvji.
Katram dzejolim izlasē "Bikibuks" atvēlēta atsevišķa grāmatiņa, ko vieno mākslinieku Rūtas Briedes un Arta Brieža veidotais dizains – mazam bērnam ērts formāts un īpašais sērijas logo. Tajā redzams pats Bikibuks – jautrs, ziņkārīgs un spītīgs ragainis, līdzīgs atvērtai grāmatiņai. Šis nosaukums un tēls radies, lasot Jāņa Baltvilka skaitāmpantu "Biki-buki", ar kuru 2012. gadā tika aizsākta sērija.
Katru gada ceturksni sērijā iznāk seši jauni bikibuki. Kopumā iecerēts izdot 100 dažādos laikos sacerētu dzejoļu, ko ilustrējuši dažādi mūsdienu latviešu mākslinieki. Dzejoļi, ko daudzi vecāki un vecvecāki iemīļoja savā bērnībā, nāk pie šodienas mazuļiem mūsdienīgā vizuālā veidolā, ar cieņu gan pret pārbaudītām vērtībām, gan pret moderno.
Izlasi sastādījusi "Liels un mazs" galvenā redaktore Inese Zandere, piedāvājot vairāk nekā 40 projektā iesaistītajiem māksliniekiem izvēlēties sev tuvākos no atlasītajiem latviešu dzejnieku darbiem. "Latviešu bērnu literatūra no Rūdolfa Blaumaņa līdz Kārlim Vērdiņam visos laikos ir bijusi bagāta ar skaistiem un asprātīgiem dzejoļiem, savukārt latviešu mūsdienu māksla ir sinonīms radošai iztēlei un mūsdienīgam pasaules redzējumam. "Liels un mazs" savieno tos jaunās bilžu grāmatās, domājot tieši par tiem bērniem, kas aug šodien un skatās ar šodienas acīm.
Bikibuki palīdz attīstīt bērnu gaumi, piedāvājot lielu māksliniecisku dažādību. Grāmatiņas veidotas kvalitatīvi, bet ir demokrātiskas un cenā pieejamas. Grāmatas logo norādīts katra dzejoļa tapšanas laiks: līdz 1940. gadam, no 1940. līdz 1990. gadam, pēc 1990. gada – taču tās visas ir īstas šodienas grāmatiņas," uzskata sastādītāja.