Pēdējā 31 gada laikā valdības, miljardieri un privātie kolekcionāri vairākkārt ir centušies viens otru pārspēt retu manuskriptu izsolēs. Cenas ir pārrēķinātas, ņemot vērā inflāciju.
10. Viljams Šekspīrs "Komēdijas, vēsturiskās hronikas un trāģedijas" (1623)
"Christie's" izsoles organizatori šo foliantu jeb folio formātā publicēto lugu krājumu nodēvēja par "svarīgāko grāmatu angļu literatūrā". 2001. gadā izsolē par 8,2 miljoniem dolāru to iegādājās kāds anonīms pircējs.
9. 1789. gada pirmā ASV Kongresa Konstitūcijas un Tiesību likuma kopija
Šo dokumentu kopumu, kuru autors ir pats Džordžs Vašingtons, 2012. gadā par 10,2 miljoniem dolāru iegādājās kāda asociācija no Mauntvernonas.
8. Džefrijs Čosers "Kenterberijas stāsti"
Viduslaiku angļu rakstnieks, dzejnieks un filozofs Džefrijs Čosers šo stāstu krājumu sāka rakstīt 14. gs. beigās. Čoseru nereti dēvē par angļu valodas tēvu. Izdevumu, kuru 1998. gadā iegādājās par 11, 1 miljonu dolāru, ir veidojis Viljams Kakstons - pirmais angļu grāmatu iespiedējs un tipogrāfs.
7. Džons Džeims Audubons "Amerikas putni"
19. gs. divdesmitajos gados veidotajā grāmatā vairāki simti reāla izmēra putnu ilustrāciju, autors pie šīs grāmatas strādāja 12 gadus. 2010. gadā par 12, 6 miljoniem to nopirka kāds mākslas priekšmetu tirgotājs no Londonas.
6. Rotšīlda lūgšanu (lūgsnu) grāmata
Viduslaiku ilustrētais lūgsnu grāmatas manuskripts ir teju vai svēts. Interesanti, ka 1938. gadā šo grāmatu konfiscēja nacistiem, kuri to bija ieguvuši un iekļāvuši savā kolekcijā.
Grāmatu šogad nopirka par 13,9 miljoniem dolāru.
5. Masačūsetsas psalmu grāmata
Kopš 1640. gada, kad grāmata izdota, līdz šim saglabājušās 11 grāmatas. 2013. gadā Deivids Rubenšeteins nopirka vienu no tām - par 14,5 miljoniem dolāru.
4. Svētā Kutberta evaņģēlijs
Evaņģēliju, kura radīšanas brīdis tiek datēts ar 7. gadsimtu, jezuīti 2011. gadā pārdeva Britu bibliotēkai. Cena - 15, 1 miljons dolāru. Pašu grāmatu 698. gadā apglabāja līdz ar pašu Svēto Kutbertu, bet izraka atkal 1104. gadā.
3. Lielā brīvības harta (Magna Carta)
Lielā brīvības harta ir likums par aristokrātu privilēģijām, ko izdeva karalis Džons Bezzemis 1215. gadā. Tas joprojām ir viens no Lielbritānijas tiesību pamataktiem. Līdz šim ir saglabājušās tikai 17 tās kopijas un 2007. gadā amerikāņu miljardieris Ross Perots to pārdeva citam miljardierim - Deividam Rubenšetinam, ko šajā topā jau minējām iepriekš.
2. Heinriha Lauvas dziesmu grāmata
Dziesmu grāmatu, ko 12. gadsimtā pasūtīja Saksijas hercogs Heinrihs Lauva, un kas tiek uzskatīts par vienu no romāņu grāmatniecības meistardarbiem par 28 miljoniem dolāru 1983. gadā iegādājās Vācijas valdība.
1. Leonardo da Vinči "Leičestera kodekss"
"Leičestera kodekss" ir ilustrēts Leonardo da Vinči zinātnisku rakstu krājums. Šis krājums sniedz ļoti interesantu ieskatu veidā, kā izcilais mākslinieks un filozofs domāja - daudzas ilustrācijas nojauc robežu starp eksaktu un māksliniecisku domāšanu.
Pircējs bija neviens cits kā Bils Geitss, kurš 1994. gadā par šo grāmatu samaksāja 49,4 miljonus ASV dolāru. Līdz ar to šī joprojām ir visdārgāk pārdotā grāmata pasaules vēsturē un nekas neliecina par to, ka kāda cita to tuvākajā laikā varētu pārspēt.