"Mūsu vērtību virkni aizsāk Ineses Zanderes leģendārais dzejoļu krājums "Iekšiņa un āriņa". Mūsu izdevniecībā tam bijušas jau trīs tirāžas, ar "Iekšiņu un āriņu" uzaugusi vesela paaudze, taču lasītāji aizvien jautā pēc šīs grāmatas," stāsta izdevniecības vadītāja Alīse Nīgale.
Grāmatā ir vairāk nekā 100 dzejoļu un skaitāmpantu maziem un lielākiem bērniem, un mākslinieces Ūnas Laukmanes tekstililustrācijas. Pirmoreiz tā izdota 2002. gadā. "Iekšiņa un āriņa" saņēmusi vairākas literārās un grāmatu mākslas balvas, iestudēta Jaunajā Rīgas teātrī, kur Guna Zariņa un Kaspars Znotiņš šo dzejas izrādi spēlējuši daudzus gadus, grāmata ieskaņota diskā, daudzi krājuma dzejoļi komponēti, bet "Miega vilcieniņš" uzņemts Rozes Stiebras un Jura Petraškēviča animācijas filmā ar Ingus Baušķenieka mūziku. Krājuma dzejoļi iekļauti arī Valmieras Drāmas teātra izrādē "Ineses tantes mīklainie panti", skan Jāņa Lūsēna dziesmu ciklā "Rīgas rotaļas", Valta Pūces "Sūnu ciema zēnos" un Renāra Kaupera ciklā "Sasauc smieklus izklīdušus", kas izmantots arī deju uzvedumam skolēnu dziesmu svētkos.
Drīzumā grāmatnīcās atkal būs atrodama arī Māras Zālītes grāmata "Tango un Tūtiņa ciemos", par kuru rakstniece 2012. gadā saņēma Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā.
Stāsta varoņi ir divi sunīši, brālītis un māsiņa, kuriem ceļojums pie krustmātes, kas cep garšīgās kotletītes, negaidīti izvēršas par grūtu pārbaudījumu. Vilciens aiziet, māsiņa aizbrauc un Tango vienam pašam jāatrod ceļš uz krustmātes ciemu, kura nosaukumu viņš neatceras. Zināms tikai viens - ciems atrodas pie jūras. Ceļojot kopā ar sunīšiem, bērni var doties asprātīgos valodas piedzīvojumos, iepazīt Rīgas jūras līča zvejniekciemu nosaukumus, izjust piederību ģimenei, mājām un valodai. Grāmatu ilustrējis mākslinieks Oskars Veilands-Kustikovs.