Foto: Voldemārs Valters/“Zudusī Latvija”
Ņemot vērā, ka diskusijā par Ērgļu novada Braku mežu apsaimniekošanas nākotni vairākkārt piesaukta arī ironija tieši saistībā ar Rūdolfa Blaumaņa drāmu "Indrāni", portāls "Delfi" piedāvā īsu ieskatu būtiskākajos šīs lugas pavērsiena punktos, ļaujot pārdomāt, kāpēc Blaumaņa rakstītais īpaši aktuāls kļūst šobrīd apspriesto Braku mežu izciršanas plānu kontekstā.

Īsumā par Blaumaņa "Indrāniem": Edvartam kā vecākajam dēlam pienāktos mantot saimniecību "Indrāni", taču viņš par sievu apņem vecākiem netīkamo Ievu, tāpēc tēvs domā labāk mājas atstāt mantojumā jaunākajam dēlam Kārlim, kurš devies dienestā. Ar viltu Edvartam un Ievai izdodas mājas tomēr iegūt, taču attiecības mājinieku starpā saasinās, skarot gan saimniekošanas veidu un pienākumus, audzināšanas jautājumus, gan tēriņu plānošanu – lai iegūtu līdzekļus, Edvarts tēva Jura ap "Indrānu" mājām audzētos un lolotos ošus, tēvam nezinot, pārdod galdniekam.

Atklājoties viltum, ar kuru jaunie Indrāni mājas ieguvuši, vecais Indrāns vēlas dēlam Edvartam tās atņemt, kam Edvarts nepiekrīt un atbild ar rīkojumu kalpa puisim ķerties pie ošu ciršanas, kā arī izraida no mājām abus vecākus, ierādot viņiem dzīvesvietu pirtiņā. Tēvs iesūdz dēlu tiesā, taču šajā prāvā zaudē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!