Limbažu muzejā iespējams aplūkot valsts himnas oriģinālpartitūru
Foto: LETA

Starptautiskajā muzeju dienā, 18.maijā, Limbažu muzejā atklāta Latvijas himnas autoram veltītā ekspozīcija "Baumaņu Kārlis un viņa laiks", kas tapusi ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu. Ekspozīcijā iespējams aplūkot arī Latvijas himnas oriģinālpartitūru, portālu "Delfi" informē "MRS Grupa" pārstāve Inga Vasiļjeva.

Limbažu muzeja ekspozīcija "Baumaņu Kārlis un viņa laiks" piedāvā iespēju labāk iepazīt komponista dzīvi, izprast laiku un vidi, kurā viņš darbojās. Ekspozīcija izvietota Limbažu pilsmuižas ēkā - muzeja 1. stāva zālē, kurā ir pilnībā rekonstruēts 19.gadsimta otrās puses. interjers, izmantojot Limbažos un apkārtnē lietotas autentiskas mēbeles un iekārtojumu. Izstādes apmeklētāji gūs ieskatu ne tikai par Baumaņu Kārļa dzīvi, bet arī radīs priekšstatu par saimnieciskajām norisēm un saviesīgo dzīvi, laikā, kad Limbažos dzīves nogali pavadīja Baumaņu Kārlis. Ekspozīcijā ir atspoguļota arī mazpilsētas daudznacionālā kultūrvide un pilsētas sadzīve gadsimtu mijā, kā arī Baumaņu Kārļa saistība ar tā laika ievērojamākām Latvijas personībām: Ausekli, Frici Brīvzemnieku, Alunānu un citiem.

Kārlis Baumanis (Baumaņu Kārlis, 1835 – 1905) - nacionālās kordziesmas un solodziesmas aizsācējs. Viņš atstājis gandrīz trīs simti vokālu kompozīciju un aranžējumu; no šī skaita ap 50 ir kordziesmas. Baumanis bija viens no dedzīgākajiem latviešu nacionālās atmodas darbiniekiem, arī publicists, dzejnieks satīriķis, lugu sacerētājs un daudzu savu dziesmu tekstu autors. Viņa vienkāršajai, lakoniskajai dziesmai ar paša vārdiem "Dievs, svētī Latviju" bija lemts kļūt par Latvijas valsts himnu. Rīgas latviešu un vācu avīzēs publicētie Baumaņa polemiskie raksti par tautasdziesmu (1874, 1875) ievadīja arī etnomuzikoloģijas sākumu Latvijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!