No 17. jūnijā līdz pat svētku noslēgumam ikviens ir aicināts iziet cauri Sidraba birzs vainagam Elizabetes un Brīvības ielas krustojumā.
Iepriekš visi interesenti tika aicināti ierakstīt savu vārdu Sidraba birzs vainaga lapotnē. Vainagu veidojot, šīs sidraba lapiņas ar cilvēku vārdiem tika iekārtas vides objektā, kļūstot par centrālo svētku objektu Rīgas centrā un sasaucoties ar Noslēguma koncerta scenogrāfiju.
"Noslēguma koncerta scenogrāfijas galvenie elementi ir sidraba birzs un gaisma. Simboliskiem kokiem savstarpēji savijoties, veidojas birzs, kura liec savus zarus pār dziedātājiem, paklanoties un mirdzot. Saules ceļš no ausmas līdz rietam iet caur sidraba birzi, bet īsākajā Līgo naktī turpinās kopkora izstarotajā tautas gara gaismas vainagā. Tā ir veldzēšanās tīrākajā avotā, kuru radījusi latviešu tauta!" stāsta Ivars Mailītis.
Sidraba birzs tēls caurvij Mailīša darbus – no Mežaparka jaunās estrādes projekta "Sidraba birzs dziesmu kalnā" līdz Šaoliņas mūku tempļa projektam Ķīnā Latvijas paviljonam "Expo 2010", no skolēnu deju svētku scenogrāfijas 2010.gadā līdz 2013.gada svētku Noslēguma koncerta vizuālajām iecerēm.
XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem gatavojas 40 000 dalībnieku - kolektīvi no Latvijas (vairāk nekā 1600, tostarp 100 mazākumtautību kolektīvi un individuālie izpildītāji skatēs), latviešu diasporas (57) un ārvalstīm (28).